اخبار / ستادی

دکتر پیروی با حضور در جمع مدیران سازمان جوانان: جوانان انگیزه اساسی فعالیت در هلال‌احمر هستند

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر با اذعان به اینکه در هلال‌احمر نشاط دوباره و انرژی مضاعف برای کار و فعالیت گرفته است، گفت: چیزی که در هلال‌احمر به من انگیزه می‌دهد، جوانانی هستند که وقت گذراندن با آنها چنان لذتی دارد که انگار جزو عمر آدم محسوب نمی‌شود.

۵ ماه قبل

دکتر پیروی با حضور در جمع مدیران سازمان جوانان: جوانان انگیزه اساسی فعالیت در هلال‌احمر هستند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، دکتر محمودرضا پیروی در نشست هم‌اندیشی معاونان امور جوانان استان‌ها و مدیران ستادی سازمان جوانان پس از شنیدن دغدغه‌ها و مسائل مدیران جوانان استان‌ها، با اشاره به تعداد قابل توجه مدیران زن در مجموعه سازمان جوانان اظهار کرد: جای تبریک دارد که نه تنها در سازمان جوانان تعداد مدیران زن قابل توجه است، بلکه فعالیت و تاثیر حضور آنها هم کاملا مشهود است.
وی با اشاره به حضور ۷۸ روزه خود در جمعیت هلال احمر اظهار کرد: من در اورژانس و پس از آن در دانشگاه فعالیت داشتم، اما از زمانی که به هلال احمر آمدم نشاط دوباره و انرژی مضاعف گرفته ام. با وجود همه سختی‌های کار، از حضورم در هلال‌احمر بسیار خوشحال هستم زیرا دنیای جدیدی به روی من باز شده است و انسان هایی را دیدم که از آنها درس فداکاری آموختم.
دبیرکل جمعیت هلال‌احمر با اشاره به ضرورت انطباق فعالیت های جمعیت با اصول هفتگانه بین المللی با تاکید بر ضرورت توجه به پیشگیری و هماهنگی در فعالیت ها، افزود: مهمترین مساله ما در ماههای پیش روی حوادث ترافیکی است و زمان زیادی از فعالیت های این جمعیت نیز به حوادث مختلف می گذرد، بنابراین هلال‌احمر ایران در زمینه امداد و نجات توسعه بیشتری یافته است اما نه تنها فعالیت ما در حوزه امداد و نجات خلاصه نمی شود بلکه فعالیت در این حوزه نیز بدون توجه به حوزه های آموزش و جوانان و داوطلبان به نتیجه مطلوب نمی رسد.
وی با اشاره به اینکه داوطلبان و جوانان دو بازوی توانمند جمعیت هلال‌احمر هستند، اظهار کرد: هر کار بزرگی که در کشور ما صورت گرفته با تکیه بر استعداد جوانان و داوطلبان بوده است. بزرگترین موفقیت های ما در دوران دفاع مقدس هم با نیروهای داوطلب و جوان رقم خورد.
پیروی همچنین به استفاده از ایده‌ها و تصمیم‌سازی‌های پایین به بالا اشاره کرد و گفت: اگر تصمیم سازی ها از پایین به بالا صورت نگیرد کارها به این علت که کارشناسی نشده یا اگر کارشناسی شده، به علت عدم مشارکت صحیح یا کامل اجرا کنندگان، بصورت مطلوب اجرایی نخواهد شد.
گفتنی است در این نشست دکتر حسین دشتی، خزانه‌دار جمعیت هلال احمر نیز از حضور در جمع اعضای سازمان جوانان استقبال و اعلام آمادگی کرد تا در زمینه مشکلات مرتبط با خزانه داری با سازمان جوانان همکاری و همراهی داشته باشد.