اخبار / ستادی

دکتر پیروی: بدون ارتباطات نمی توان فرماندهی صحیحی در حوادث داشت

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر ایران یکی از ۱۹۷ کشور عضو نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر است که هفت هدف اساسی انسانیت و بشردوستی، استقلال، یگانگی، بی طرفی، بی غرضی، جهانشمولی و خدمات داوطلبانه، را در سرلوحه خدمات خود دارد.

۴ ماه قبل

دکتر پیروی: بدون ارتباطات نمی توان فرماندهی صحیحی در حوادث داشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر محمودرضا پیروی در نشست مشترک مدیران ارشد جمعیت هلال احمر با مدیران ارشد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در راستای نیل به این اهداف اساسی سازمان های مختلفی در زیرمجموعه هلال احمر همچون سازمان امداد و نجات، سازمان جوانان، سازمان داوطلبان، سازمان تدارکات پزشکی و پنج معاونت در حال فعالیت هستند. در سیل فروردین ماه که ۲۰ استان کشور را درگیر کرده بود، سازمان امداد و نجات هلال احمر فرماندهی امدادرسانی به حادثه دیدگان را برعهده داشت.

دکتر پیروی فناوری ارتباطات را در حوزه امدادرسانی در حوادث بسیار حائز اهمیت خواند و گفت: بدون ارتباطات نمی توان فرماندهی صحیحی در حوادث داشت و این نقطه مشترک همکاری و ارتباط هلال احمر با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است. بنابراین توسعه فناوری های ارتباطی در حوزه امداد و نجات و خدمات داوطلبانه می تواند در شناسایی خانوارها، افراد در معرض خطر و آسیب در مناطق حادثه دیده و … بسیار‌موثر باشد که این موضوعات را نیز با تشکیل کار گروه های تخصصی میان هلال احمر و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در آینده پیگیری خواهیم کرد.