اخبار / ستادی

دکتر پیوندی خبر داد: اسکان اضطراری ۶۰ درصد از زلزله‌زدگان روستاهای آذربایجان شرقی

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: تاکنون برای ۶۰ درصد خانوارها در روستاهایی که متاثر از زمین لرزه ۵.۹ ریشتری بامداد امروز ‌بوده اند، اسکان اضطراری انجام شده است. امیدواریم هرچه سریعتر و تا شب برای همه خانوارها اسکان اضطراری فراهم کنیم.

۳ روز قبل

دکتر پیوندی خبر داد: اسکان اضطراری ۶۰ درصد از زلزله‌زدگان روستاهای آذربایجان شرقی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر علی‌اصغر پیوندی در گفتگو با بخش خبری ۱۳ شبکه خبر درباره زمین‌لرزه بامداد امروز گفت: به دنبال زلزله ۵.۹ ریشتری در میانه و سراب آذربایجان شرقی، ۳۴ تیم امداد و نجات و آواربرداری هلال احمر در دقایق اولیه پس از حادثه به مناطق تحت تاثیر زلزله اعزام شدند. همچنین از ساعات اولیه صبح امروز دو فروند بالگرد برای ارزیابی بیشتر در آذربایجان شرقی حاضر هستند. 

وی افزود: این زمین لرزه متاسفانه تاکنون ۵ کشته و ۳۳۸ مصدوم به جا گذاشته است. بیشتر مصدومیت‌ها به دلیل ترس و هنگام فرار اتفاق افتاده است. 

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: از این زلزله ۶ شهر و ۱۴۵ روستا متاثر شده‌اند. عملیات اسکان اضطراری برای ۱۱۰۰ خانوار باید انجام شود، تاکنون برای ۶۰ درصد خانوارها در روستاهایی که متاثر از زمین لرزه‌بوده اند، اسکان اضطراری انجام شده است. امیدواریم هرچه سریعتر و تا شب برای همه خانوارها اسکان اضطراری فراهم کنیم. اکنون اسکان موقت فراهم و اقلام امدادی و بسته های ۷۲ساعته در میان زلزله زدگان توزیع شده است.

وی گفت: این زمین لرزه تاکنون ۵۹ پس لرزه داشته است، به همین دلیل باید جانب احتیاط را بگیریم و مردم مناطق متاثر از زلزله در چادرها اسکان داشته باشند.

 

دکتر پیوندی همچنین در دو توییت دیگر نوشت: «آذربایجان دوباره لرزید؛ همان نیمه شب نیروهای امدادی همگی بسیج شدند. امدادگرانی از جنس همین مردم از ترک و کرد تا فارس و لر بدون هیچ چشمداشتی تا بازگشت به زندگی عادی کنار زلزله زدگان می‌مانند.»

«امروز در EOC سازمان امداد ونجات #هلال_احمر حضور یافتم و در ویدئوکنفرانس بااستان های آ.شرقی، آ.غربی، اردبیل، گیلان وزنجان ازرسیدگی مناسب به زلزله زدگان شهرستان های سراب ومیانه مطمئن شدم.مشکل فعلی، اسکان موقت برای حدود۱۱۰۰خانواده است که تاکنون حدود۶۰درصدانجام شده وتا شب کامل می شود.»