ستادی

دکتر پیوندی در اختتامیه المپیاد ورزشی هلال‌احمر: امیدواریم المپیاد در سطح کشورهای اسلامی و جمعیت‌های ملی گسترش یابد

رئیس جمعیت هلال احمر اظهار امیدواری کرد تا برگزاری مسابقات ورزشی کارکنان و اعضای جمعیت هلال احمر استمرار یافته و بتوان این المپیاد را گسترش داده و در سطح کشورهای اسلامی و سپس در سطح جهانی برگزار کنیم.

۱ ماه قبل

دکتر پیوندی در اختتامیه المپیاد ورزشی هلال‌احمر: امیدواریم المپیاد در سطح کشورهای اسلامی و جمعیت‌های ملی گسترش یابد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر علی اصغر پیوندی در اختتامیه نخستین المپیاد ورزشی کارکنان و اعضای جمعیت هلال احمر گفت: خوشحالم در نخستین المپیاد ورزشی در خدمت شما عزیزان هستم. امیدوارم برگزاری این المپیاد به همه ما کمک کند و روحیه خدمتگزاری به مردم را افزایش دهد و ما بتوانیم خدمت‌گزاران خوبی برای مردم در حوادث و غیرحوادث باشیم.

وی با اشاره به دشواری های هماهنگی و برگزاری چنین المپیادی گفت: این اتفاق به خوبی رخ نمی‌داد مگر با همدلی، رفاقت و دوستی و همین طور تلاش معاونت پشتیبانی و امور رفاهی که دست به دست هم دادند و این رویداد خوب بعد از سال ها فراموشی دوباره در خاطره کارکنان و اعضا متجلی کردند.

وی افزود: امیدوارم به کمک شما در داخل خانواده بزرگ جمعیت و حمایت همه ارگان ها و نهادهای ورزش دوست بتوانیم ابتدا این مسابقات را استمرار ببخشیم و همینطور در ادامه بتوانیم این المپیاد را گسترش بدهیم و در سطح کشورهای اسلامی و با توکل به خدا پس از آن در سطح جهانی برگزار کنیم.

پیوندی گفت: زمان زیادی نخواهد برد که المپیاد ورزشی میان همه امدادگران و نجاتگران در سطح کشورهای عضو فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر برگزار شود. همچنان که آتشنشانان سیزدهمین سال برگزاری مسابقات خود را در کره دنبال کرده و آتشنشانان کشور ما هم مدال های ارزشمندی گرفتند.

رئیس جمعیت هلال احمر به اهداف برگزاری این المپیاد اشاره کرد و گفت: دنبال کردن ورزش از جهات مختلفی اهمیت دارد و یکی از مواردی که برای ما اهمیت دارد این است که امدادگران و نجاتگران و داوطلبانی که می خواهند در صحنه های خطر آفرین در کنار مردم باشند باید از آمادگی جسمانی خوبی بهره مند باشند و ورزش کمک می کند علاوه بر سلامت روح و روان، آمادگی جسمانی آنها در مواقع خطر افزایش پیدا کند.

وی به ایجاد نشاط در میان کارکنان جمعیت هلال احمر در کشور اشاره و اظهار کرد: ورزش یکی از ابزارهای نشاط است و ما می خواهیم در جمعیت هلال احمر و در میان مردم نشاط را افزایش دهیم و با این روحیه خدمت بهتری می توان به دیگران ارائه کرد.

پیوندی افزود: همچنین ما می خواهیم روحیه اخلاق و جوانمردی، شهامت و معرفت را افزایش دهیم و یکی از مکان هایی که می تواند این روحیه جوانمردی را بالا ببرد مسابقات ورزشی است.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: درست است که هلال‌احمر، وزارت ورزش و یا کمیته المپیک نیستی و یک نهاد عام‌المنفعه فرهنگی، اجتماعی و امدادی است، اما افرادی در جمعیت هلال احمر حضور دارند که فرصت بروز خلاقیت هایشان در دیگر صحنه‌ها کمتر نصیبشان می شود و این المپیاد فرصتی است که استعدادهای خوب را در رشته های مختلف کشف کنیم و دیگران از این توانمندی های استفاده کنند.

وی با ابراز امیدواری نسبت به گسترش این المپیاد گفت: امیدوارم با کمک مسئولان نظام و حمایت مسئولان دولت این المپیاد را از ملی به منطقه ای و کشورهای اسلامی و سپس در سطح جهان برسانیم و این کار نقطه عطفی در تاریخ ۹۵ ساله پر افتخار جمعیت هلال احمر بشود.

بهرام غیبی، معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی جمعیت هلال احمر نیز در این مراسم اظهار کرد: بر خود می بالیم که برای نخستین بار المپیاد همکاران و اعضا در یک جمع صمیمی و یکرنگ با محوریت قرار دادن دوستی های بیشتر برگزار شد و امروز شاهد اختتامیه آن هستیم و از حمایت های بی دریغ دکتر پیوندی ریاست جمعیت هم تشکر می کنم که پیگیر اجرای این المپیاد بودند.

وی افزود: امیدوارم با حمایت های دکتر پیوندی این کار تداوم داشته باشد و سال دیگر با حضور پرشور ورزشکاران در رشته های بیشتر در خدمت شما باشیم.

حسین زرگر، داور فوتبال کشور و از کارمندان جمعیت هلال احمر که سرپرست تیم داوران در این المپیاد بود نیز متنی را قرائت کرد و از طرف شرکت کنندگان، کارمندان و اعضای جمعیت هلال‌احمر از دکتر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر به دلیل برگزاری این المپیاد تشکر کرد.

وی گفت: از خداوند منان سلامتی و بهروزی جنابعالی و تمامی همکاران ارجمند و دست اندرکاران در این رویداد را خواستاریم و تقاضا می‌کنیم با عنایت به برگزاری این المپیادها که ضمن بالا بردن روحیه امدادگری و امادگی بیشتری در مواجهه با حوادث و بحران ها به هموطنان می شود نشاط و شادابی در جمعیت را به وجود می آورد و تداوم آن در سال های بعد موجب دوری از روزمرگی و تقویت روحیه دوستی و برادری خواهد شد و در صورت شکل گیری پویش جهانی زمینه ساز شکوفایی جمعیت ایران در میان جمعیت های دیگر خواهد شد.

استمرار و توسعه این المپیاد در سال های آینده، اختصاص اعتبار مستقل برای ورزش کارکانان جمعیت هلال احمر و اتخاذ تمهیدات لازم برای برگزاری مسابقات بین المللی جمعیت های ملی هلال احمر و صلیب سرخ و توسعه اماکن ورزشی در جمعیت هلال احمر کشور از جمله در خواست هایی بود که زرگر مطرح کرد.

در اختتامیه این المپیاد جوایز ورزشکاران اول تا سوم رشته های مختلف در رده های بانوان و آقایان کارکنان و اعضا و همین طور تقدیر از داوران مسابقات با حضور دکتر علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر، صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک، فرشاد پیوس، حسین کلانی و حسن روشن از پیشکسوتان فوتبال کشور و معاونان جمعیت هلال احمر و جمع دیگری از مسئولان جمعیت هلال احمر اهدا شد.