اخبار / ستادی

دیدار دکتر پیوندی با آزادگان و ایثارگران شاغل در جمعیت هلال‌احمر

صبح دیروز ۱۶ تن از آزادگان و ایثارگران دفاع مقدس شاغل در جمعیت هلال احمر در ساختمان صلح جمعیت با دکتر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر و حجت الاسلام و المسلمین معزی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر دیدار کردند.

۱ ماه قبل

دیدار دکتر پیوندی با آزادگان و ایثارگران شاغل در جمعیت هلال‌احمر

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ رئیس جمعیت هلال‌احمر با تبریک اعیاد غدیر و قربان و میلاد امام هادی (ع)، روز ۲۶ مرداد ماه سال ۶۹ سالروز بازگشت آزادگان به میهن را گرامی داشت و آن را روزی پر افتخار و غرور آفرین دانست، که اسرا بعد از مدتی طولانی طعم آزادی را در کشور چشیدند و ۸ سال در برابر استکبار جهانی مقاومت کردند.

دکتر پیوندی گفت: تنها کسانی می تواند از اسارت صحبت کند که شرایط اسارت را چشیده باشند، ما در جمعیت هلال احمر تلاش می کنیم که شرایطی را براساس مقرارت و وظایف ایجاد کنیم که قدردان شما عزیزان باشیم و امیدواریم بتوانیم زمینه استفاده از فعالیت‌ها و تجربیات شما را در جمعیت فراهم کنیم.

وی گفت: مقاومت و ایثار شما قابل ستایش است، ما قدردان تلاش‌ها‌، ایستادگی و گذشت شما عزیزان هستیم. قدر نعمت امنیت و آسایش را می دانیم و امیدواریم پرچمی که اکنون در دست رهبر انقلاب است را به دست صاحب واقعی آن امام عصر(عج) برسانیم و تمام رنج‌ها و زحماتی که در طول ۱۴۰۰ سال انجام شده است را به نتیجه برسانیم.

رییس جمعیت هلال احمر با تشکر از فعالیت های مرحوم بهجت افراز برای رساندن خبری از اسرا به دست خانواده‌ها، گفت: افراد زیادی در جمعیت تلاش کردند که با رساندن نامه، ‌عکس و خبر از مفقودین و اسرا خانواده‌های آنها را تسکین دهند.

دکتر پیوندی گفت: جمعیت هلال احمر با تمام توان سعی در برطرف کردن نیازهای ایثارگران جمعیت دارد. دفاع مقدس با همه ابعاد خود اعم از ابعاد لجستیک،‌ نرم افزار و سخت افزاری؛ دوران پر تلائلوئی را برای ما ساختند و سالیان سال این افتخار، متعلق به شما و خانواده ایثارگران و جانبازان است که دارایی، آبرو، مال و جان خود را در تبق اخلاص گذاشتند و سربلندی نشات گرفته از آموزه‌های دینی ما را آفریندند.

وی از معاونت ایثار و شهادت جمعیت هلال احمر خواست تا با ثبت خاطرات، زندگی نامه،‌عکس‌ها و تولید مستنداتی در حوزه ایثار و شهادت، این دلاوری‌ها و یاد و خاطره این ایثارگری را ثبت و ضبط کنند . زیرا آیندگان از ما خواهند پرسید که این افراد چه کسانی هستند و ما می توانیم این گنجینه‌های بزرگ را به آیندگان معرفی کنیم.

رئیس جمعیت هلال‌احمر از پورساداتی خواست بحث فوق العاده ویژه مخصوص اسرا و جانبازان را بررسی کند و موانع را از سر راه این ایثارگران را بردارد.

دکتر پیوندی در پایان به پاس از صبوری و ایثار خانواده‌های این اسرای جمعیت‌هلال‌احمر آنها را به سفر کربلا و نجف دعوت کرد، تا بار دیگر در شرایط مناسب تری به عراق سفر کنند.

دراین‌دیدار حجت‌الاسلام و المسلمین معزی، نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر در سخنانی با اشاره به برخوردهای دوگانه در خصوص اسرای ایرانی و عراقی گفت: برخی از اسرای ما حتی گروه های صلیب سرخ را ملاقات نکردند و ندیدند و این اقدام با حمایت کشورهایی رخ داد که مدعی حقوق بشر بودند، با این وجود کشور ایران با اسرا طبق قوانین بین المللی و حقوق بشر برخورد می کرد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر افزود: اسرای ایران از حق دیدن نورخورشید،‌ راه رفتن،‌ درمان و ابتدایی ترین امکانات محروم بودند و این در حالی بود که رزمندگان اسلام بدون هیچ چشم داشتی به جنگ حق علیه باطل رفته بودند و همچنین عملکرد جانبازان ما در ۸ سال دفاع مقدس و دوران اسارت قابل تقدیر بود.

مشروح سخنان نماینده ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر را اینجا بخوانید.