اخبار / حج 98 / ستادی

دیدار دکتر پیوندی با نماینده ولی‌فقیه در امور حج‌وزیارت/‌ آمادگی کامل هلال‌احمر برای ارائه خدمات به زائران حج ۹۸

رئیس جمعیت هلال احمر در دیدار با نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی، از آمادگی کامل هلال‌احمر برای ارائه خدمات به زائران حج ۹۸ خبر داد.

۴ ماه قبل

دیدار دکتر پیوندی با نماینده ولی‌فقیه در امور حج‌وزیارت/‌ آمادگی کامل هلال‌احمر برای ارائه خدمات به زائران حج ۹۸

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، دکترعلی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر به همراه دکترمحمد تقی حلی‌ساز رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت با حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امورحج وزیارت و سرپرست حجاج ایرانی دیدار و گزارشی از فعالیت هیئت پزشکی درحوزه حج و زیارت ارائه کرد.

در این دیدار دکتر پیوندی انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب را به نمایندگی مقام معظم رهبری در امورحج و زیارت و سرپرستی حجاج ایرانی تبریک گفت و تصریح کرد: برای ارائه خدمات پزشکی و درمانی به زائران خانه خدا درحج تمتع امسال آمادگی کامل وجود دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر به فعالیت های مختلف این مجموعه در حوزه حج و زیارت اشاره کرد و درباره معاینات پزشکی زائران حج ۹۸ توضیحاتی داد.

وی همچنین خدمات این مجموعه به زائران ایرانی درشهرهای کربلا، نجف و کاظمین و زائران اربعین حسینی را بیان کرد.

دراین دیدار، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی با قدردانی از خدمات هلال احمر در این حوزه، برخورداری جامعه زائران از کادر پزشکی آگاه و مورد اطمینان را برعهده مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر دانست.

وی با تاکید براینکه مسئولیت پزشکان در حج از اهمیت بسیاری برخوردار است، جدی گرفتن معاینات زائران و ثبت دقیق و دسترسی به اطلاعات پزشکی آنان را مهم خواند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت همچنین لزوم برنامه ریزی برای بهره گیری از ظرفیت کشورهای میزبان زائران ایرانی در بخش پزشکی و بیمارستانی و کاهش هزینه ها را یادآور شد و گفت: مرکز پزشکی حج و زیارت در مسائل مرتبط با زائر می تواند نقش ارزشمندی ایفا کند.