اخبار / استانی

دیدار مدیرعامل هلال احمر اصفهان با اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران

به مناسبت فرارسیدن سال نو میلادی و ولادت حضرت مسیح (ع)، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان با اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران در کلیسای وانک دیدار کرد.

۱ ماه قبل

دیدار مدیرعامل هلال احمر اصفهان با اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان؛ دکتر مومنی در دیدار با اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران و اعضای شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان ضمن تبریک فرارسیدن سال ۲۰۱۹ میلادی با اشاره به فعالیت های امدادی و عام المنفعه جمعیت هلال احمر اظهار کرد: این نهاد مردمی وظایف مهمی را در جامعه برعهده دارد و بی شک آرمان ها و اصول این نهاد مبتنی بر آموزه های ادیان الهی از جمله دین اسلام و دین مسیحیت و مکتب پیامبران در دستگیری از بینوایان و نیازمندان است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان در این دیدار با بیان اینکه هم وطنان مسیحی و ارامنه اصفهان در بسیاری از حوادث و سوانح و در کنار سایر مردم، کمک رسان و یاریگر هلال احمر بوده و هستند، تصریح کرد: این امر نشان دهنده همزیستی این دو دین بزرگ و اشتراک در نگرش به امور خیر و عام المنفعه است.

وی خاطرنشان کرد: هلال احمر بدون نگرش های جانبدارانه و بر اساس اصل بی طرفی به تمامی افراد نیازمند و حادثه دیده کمک می کند و این را وظیفه اخلاقی و انسانی خود در همه شرایط می داند.

در ادامه این دیدار سیپان کاشجیان، رهبر مذهبی ارامنه با اشاره به اینکه هلال احمر در تمامی صحنه های خدمت به مردم حضور فعال دارد اظهار کرد: اینکه علامت هلال احمر یا صلیب سرخ باشد فرقی نمی کند و هدف اصلی و مهم، کمک به مردم نیازمند است.

اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران افزود: در دل حوادث رفتن و خلوص نیت از مشخصه های اصلی هلال احمر است و این نهاد همواره به مثابه کشتی نجات در تلاطم حوادث و بلایا عمل می کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هلال احمر و صلیب سرخ در سطح جهانی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است، تصریح کرد: کار در این سازمان با دیگر سازمان ها متفاوت است و به بیان دیگر کار در هلال احمر کاری الهی است .

در دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان با اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران، اعضای شورای خلیفه گری ارامنه اصفهان و جنوب ایران نیز با بیان اینکه همواره خود را در کنار هلال احمر می بینیم، حمایت کامل خود از فعالیت ها و برنامه های هلال احمر استان اصفهان را اعلام کردند.

دیدگاه‌ها