اخبار / ستادی

دکتر پیوندی خبر داد: اعزام ۱۷ کاروان سلامت به ۱۵ شهر خشکسالی‌زده در «نذر آب۲»

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اجرای طرح «نذر آب۲» و اعزام ۱۷ کاروان سلامت به ۱۵ شهر ۴ استان شرق و جنوب شرق کشور، گفت: هلال احمر در طرح نذرآب سعی به حل کردن مقطعی مشکل دارد و در حاشیه این طرح از سازمان‌ها و نهادها برای کمک به رفع خشکسالی کمک خواسته‌ایم.

۳ هفته قبل

دکتر پیوندی خبر داد: اعزام ۱۷ کاروان سلامت به ۱۵ شهر خشکسالی‌زده در «نذر آب۲»

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر علی‌اصغر پیوندی با تبریک هفته دولت در برنامه سلام صبح بخیر گفت: ایران کشور خشکسالی است و هر ساله ۱۰ میلیون نفر از خشکسالی زجر می کشند و از این میان ۸٫۵ میلیون نفر در استان‌های جنوب شرقی کشور هستند.

وی افزود: سال گذشته طرح نذر آب ۱ در سیستان و بلوچستان اجرا شد و استان‌ها را به مناطق مختلف تقسیم کردیم و به ۵۰۲ روستایی که از خشکسالی رنج می‌یردند، هزار و ۲۰۰ مخزن آب در حجم های مختلف با حضور آبفای استان ارسال کردیم. امسال نیز نذر آب ۲ را اجرایی کرده ایم.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: خدمت رسانی جمعیت هلال احمر به مردم در قالب حوادث است و در این زمینه امدادگران در سیل فروردین امسال که خسارت‌های زیادی به ۲۴ استان وارد کرد، خدمات شایسته ای ارائه کردند و علاوه بر آن هلال احمر همواره در حوادث مختلف ترافیکی، برف و کولاک زمستان و … با تمام توان سعی در برطرف کردن مشکلات مردم داشته است.

وی گفت: هلال احمر با تمام توان آماده خدمت رسانی به مردم است، مردم در سیل اخیر اعتماد خود را به هلال احمر نشان دادند و جا دارد از همه مردم ایران برای این اعتماد تشکر کرد. ۳٫۵ میلیون هموطن در سیل فروردین مشارکت داشتند و  ۲۲۰ میلیارد تومان از طرق مختلف به آسیب دیگان سیل کمک کردند و همچنین ارزش کمک های غیرنقدی  ۱۶۰ میلیارد تومان بود و در مجموع ۳۸۰ میلیارد تومان مجموع کمک مردم به سیل زدگان بود.

به گفته دکتر پیوندی هم اکنون سه حساب ارزی بسته و ۳ میلیون یورو پول در فدراسیون جهانی منتظر آزاد شدن حساب های ارزی ایران است: علاوه بر این برخلاف کنوانسیون‌های حقوق بشر هلال احمر ایران تاکنون نتوانسته است از کمک‌های فدراسیون و سایر کشورها استفاده کند. در این زمینه پس از تلاش های زیاد توانستیم کمک های غیرنقدی  ۱۸ کشور و فدراسیون بین‌المللی را دریافت و در استان های حادثه دیده توزیع کنیم.

وی با اشاره به تامین قطعات بالگردهای جمعیت از بازار آزاد، افزود: به عنوان بزرگترین سازمان غیرنظامی ۲۴ بالگرد داریم و خدمات شایسته ای را به هموطنان ارائه می‌کنیم. در سیل فرودین ماه امسال حدود یک هزار سورتی پرواز داشتیم. ناوگان ما با این حجم پرواز نیاز به تعمیرات اساسی دارد. متاسفانه اجازه خرید قطعات از مبادی رسمی را نداریم.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به برنامه های هلال احمر در حوزه جوانان و ساماندهی برنامه های مرتبط با آنها، گفت: با تمرکز روی جوانان عضو جمعیت سعی کردیم نشاط و امید را به جامعه تزریق کنیم، علاوه بر این فضای خوبی را برای خیریه‌ها، سمن‌ها و داوطلبان فراهم کردیم.

وی گفت: آموزش همگانی در صدر برنامه های هلال احمر است، در بحث آموزش در هلال احمر اقدامات خوبی انجام شده است، چراکه معتقدیم آموزش مفید ترین و کم هزینه ترین راهی است که برای روبه رویی با حوادث با آن مواجه هستیم.

دکتر پیوندی گفت: جمعیت هلال احمر بر اساس اساسنامه به عنوان متولی بهداشت و درمان ایرانیان خارج از کشور و در عرصه بین‌المللی حامی مردم کشورمان است و در این زمینه یکی از وظایف هلال احمر در عملیات حج و اربعین سال گذشته بود که به ایرانیان خدمت رسانی کرد. در حج امسال با ۵۵۰  کادر پزشکی و پیراپزشکی به ۸۶ هزار نفر از حجاج ایرانی خدمت رسانی کردیم.