اخبار / ستادی

رئیس جمعیت هلال‌احمر در حاشیه بارگیری بسته‌های لوازم‌خانگی اهدایی برای مناطق سیل زده: کمک‌های مردمی رکورد ۲۰۰ میلیارد تومان را شکست

رئیس جمعیت هلال احمر امروز از کارخانه لوازم خانگی سینجر که بخشی از اقلام بسته لوازم خانگی مناطق سیل زده را تولید می کند بازدید کرد و با حضور وی بارگیری این اقلام برای اعزام به مناطق سیل زده صورت گرفت.

۱ ماه قبل

رئیس جمعیت هلال‌احمر در حاشیه بارگیری بسته‌های لوازم‌خانگی اهدایی برای مناطق سیل زده: کمک‌های مردمی رکورد ۲۰۰ میلیارد تومان را شکست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر علی اصغر پیوندی پس از بازدید از خط تولید این کارخانه آخرین رقم کمک های نقدی مردمی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر رکورد جدیدی برای کمک های مردمی در کشور ثبت شده و مجموع کمک های نقدی مردم به هلال احمر از مرز ۲۰۰ میلیارد تومان عبور کرده است. حدود ۵۵ میلیارد تومان از این مبلغ صرف تامین بسته های لوازم خانگی شده و نحوه هزینه کرد باقی مانده پولی که مردم به هلال احمر داده اند نیز بزودی اعلام می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: باید از مردم شریف و بزرگوار تشکر کنیم که کمک کردند و همین طور مدیران کارخانجات که این اقلام را با قیمت کمتر و کیفیت بهتر تامین کرده اند. کار خیر همین است، از طرفی رفع نیاز مردم صورت می گیرد و از طرف دیگر با توجه به اینکه بنا بود منحصرا از لوازم خانگی تولید داخل استفاده شود، منجر به رونق تولید داخل شد. این اساس کار خیر است. امیدوارم این خیر مضاعف باقیات الصالحاتی برای مردمی باشد که کمک کردند و همچنین مردم عزیزی که دچار سیل زدگی شدند شادمان شوند و با کمک دولت و بنیاد مسکن در زمینه ساخت و ساز و ترمیم خانه ها مشکلات سریع تر برطرف شود.

وی با تاکید بر اینکه از کمک های مردمی ریالی برای مصارف داخلی جمعیت و ذخیره و جایگزینی اقلام توزیع شده در زمان حادثه هزینه نشده است گفت: حتی سودی که بر بانک ها به این پول تعلق گرفته را نیز حساب می کنیم و آن مبلغ نیز برای مردم سیل زده هزینه می شود. در آینده نزدیک نیز گزارش مفصل و شفافی در این زمینه ارائه می کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به همراهی مردم در تامین کمک های غیر نقدی نیز گفت: برآورد مالی کمک های غیر نقدی هموطنان نیز حدود ۱۴۵میلیارد تومان برآورد شده و تمام این اقلام هم میان هموطنان سیل زده توزیع شده است.  

وی اضافه کرد: علاوه بر کمک های مردمی، جمعیت هلال احمر بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان نیز از منابع داخلی خود صرف تامین و توزیع اقلام امدادی و وسایل معیشتی حاثه دیدگان کرد که البته این جزو وظایف ذاتی جمعیت هلال احمر محسوب می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه بسته های لوازم خانگی بر اساس تصمیمی که در ستاد بازسازی گرفته شده تهیه شده است، در مورد توزیع آنها نیز گفت: برنامه ریزی ما این است که حدود دو هفته تا بیست روز این بسته ها توزیع شود و از روز شنبه این کار رسما از استان لرستان آغاز می شود و این بسته ها با هماهنگی استانداری ها و بر اساس لیست برداری که از قبل صورت گرفته و دریافت کنندگان مشخص شده اند توزیع می شود. این بسته ها باید به افرادی برسد که قبلا بسته لوازم خانگی را از نهادهای حمایتی دیگر دریافت نکرده باشند.

وی در مورد روند کمک های مردمی گفت: این روند کمی کند تر شده ولی همچنان ادامه دارد. هرچه این کمک ها بیشتر باشد ما هم می توانیم خدمات بیشتری ارائه کنیم. آسیب هایی که به خانه های مسکونی رسیده بسیار زیاد است و دولت هم برنامه ویژه ای برای آن دارد ولی ما هم به عنوان هلال احمر از مردم تقاضا می کنیم ما را یاری کنند تا با دست باز بتوانیم کمک کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر از همکاری رسانه ها در روند جمع آوری کمک های مردمی تقدیر کرد و گفت: از صدا و سیما و برنامه های مختلفی که ما را همراهی کردند به خصوص برنامه عصر جدید تشکر می کنم که تلاش کردند کمک های بیشتری به سیل زدگان برسد.