اخبار / ستادی

افتتاح مرکز آموزش تخصصی امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان و فاز اول پلی کلینیک تخصصی امید در سیرجان

مرکز کشوری آموزش های تخصصی امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان امروز با حضور رئیس جمعیت هلال احمر کشور و جمعی از مسئولان در شهر کرمان به بهره برداری رسید .

۸ ماه قبل

افتتاح مرکز آموزش تخصصی امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان و فاز اول پلی کلینیک تخصصی امید در سیرجان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، این مرکز جامع باهدف تربیت نیروی متخصص امداد و نجات جمعیت هلال احمر مورد نیاز سازمان ها و نهادها احداث شد.این مرکز در زمینی به مساحت ۲ و نیم هکتار و با اعتبار ۷۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی جمعیت هلال احمر و استانداری کرمان تامین شد.

مرکز آموزش های تخصصی امداد و نجات استان دارای بخش های مختلف شامل ساختمان مرکز آموزش علمی کاربردی ، کارگاه های عملی امداد و نجات ، سالن سینمای یه بعدی ، سازه آموزش نجات در ارتفاع ، سالن ورزشی چند منظوره ، سازه آموزش نجات در حوادث ترافیکی ، سازه آموزش حمل مصدوم و سازه آموزش نجات در آوار است.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور در حاشیه بهره برداری از این مرکز از ۳ دستگاه خودرو نجات رونمایی کرد و با برقراری ارتباط بی سیم با فهرج امکان برقراری ارتباط بی سیم امداد و نجات استان با سراسر کشور فراهم شد. همچنین با حضور علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر کشور در کرمان همچنین کاروان های سلامت هلال احمر در روستاهای محروم سراسر استان آغاز به کار کرد.

در حاشیه این مراسم افتتاحیه مانور توانمندی های نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر نیز اجرا شد.

خط اول امدادونجات؛ گسترش پایگاه های امدادی

همچنین رئیس جمعیت هلال احمر  در جلسه ای با حضور معاون عمرانی و امور هماهنگی استاندار، زاهدی نماینده مردم کرمان و راور، مدیرکل مدیریت بحران استانداری گفت: توسعه پایگاه های امدادونجات با همراهی استانداری ها محقق می شود.

دکتر پیوندی در این جلسه با اشاره به سفر چهارم وی به استان کرمان بیان کرد: بسیار خرسندم که در کرمان استاندار و معاونین، نمایندگان مردم استان همیشه پشتیبان و همراه جمعیت هلال احمر بودند.

 رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به پهناوری و وقوع حادثه های تلخ در استان کرمان در سال های گذشته افزود: در این زمینه به استان کرمان نگاه ویژه ای داریم و از سوی جمعیت مرکز توجهات قرار می گیرد.وی در ادامه به جهش جدی و سریع در خصوص تقویت و بروز رسانی تجهیزات امدادونجات اظهار کرد: باید در این زمینه شرایطی ایجاد کنیم تا در حوادث با استانداردهای مطلوب در کنار مردم باشیم.

علی اصغر پیوندی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر متولی امدادونجات است و پیشانی دولت در این زمینه است، خاطرنشان کرد: در این خصوص نیز در کرمان خدمات و کارهای بسیار خوبی صورت گرفته است و باید تا رسیدن به استانداردها تلاش گسترده تری صورت گیرد.

 رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با اشاره وجود ۶۰۰ پایگاه امدادونجات در کشور افزود: با توجه به پهناوری و ترددهای خیلی زیاد در محورهای مواصلاتی باید پایگاه های امدادونجات با مشارکت و حمایت استانداری ها و مدیران اجرایی افزایش و گسترش یابد.

علی اصغر پیوندی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در استان کرمان با پیگیری مجدانه و حمایت استاندار و معاونین در زمینه امدادونجات کارهای خوبی تا کنون صورت گرفته است.

وی با اشاره به اهمیت آموزش و ایجاد پنج مرکز آموزشی در نقاط حساس کشور اظهارکرد: استان کرمان به خاطر پتانسیل و شرایط بهینه به عنوان یکی از ۵ نقطه حساس کشور به شمار می آید.

 رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به برنامه ششم توسعه؛ در خصوص فراگیری آموزش های همگانی در جامعه و پرسنل جمعیت هلال احمر تصریح کرد: با افتتاح مرکز آموزش های تخصصی در استان کرمان روند گسترش آموزش های همگانی در این استان پهناور؛ رشد چشمگیری خواهد داشت.

ساماندهی امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمردر این نشست ضمن قدردانی از زحمات نیروهای داوطلب با اشاره به حضور ۵۰ هزار نیروی امدادی داوطلب در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: طرح ساماندهی امدادگران و نجاتگران با کمک دولت و مجلس شورای اسلامی محقق خواهد شد تا بتوانیم با یک زمانبندی مشخص مشکلات امدادگران و نجاتگران را حل کنیم.
ضرورت افزایش پایگاه ها و وخودروهای نجات در کرمان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان در دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر گفت: با توجه به گستردگی وقوع حوادث در کرمان، افزایش پایگاه ها و خودروهای نجات در استان ضرورت می یابد.

آیت الهی موسوی در این دیدار با اشاره به وقوع بیش از ۳۰ حادثه در استان کرمان از ۴۰ حادثه طبیعی و غیرطبیعی در دنیا بیان کرد: در حوادث رخ داده در استان کرمان علی الخصوص در زلزله های اخیر راور و کوهبنان در سال گذشته، جمعیت هلال احمر استان با حضور به موقع و سریع نیروهای امدادی مجرب، به خوبی امدادرسانی کردند.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان، دارای ۲۳ شهرستان و ۱۳ هزار ۴۰۰ کیلومتر جاده های اصلی و فرعی مواصلاتی دارد، افزود: با توجه به شرایط اقلیمی خاص و گستردگی وقوع حوادث در کرمان، افزایش پایگاه ها و خودروهای نجات در استان ضرورت می یابد.

آیت الهی موسوی اظهار کرد: ۲ پایگاه امدادونجات بین شهری هلال احمر از سوی فعالین اقتصادی در حوزه معدن نیز در شهرستان زرند و کوهبنان احداث خواهد شد.

 وی ضمن قدردانی از حمایت و توجهات ستاد مرکزی جمعیت هلال احمر به استان خاطرنشان کرد: آمادگی لازم را از سوی حوزه معاونت عمرانی استانداری کرمان در در راستای ارتقاء فعالیت ها و خدمات جمعیت هلال احمر کرمان داریم.

وی با اشاره به توجه و حمایت استانداری از جمعیت هلال احمر استان تصریح کرد: یک باب زمین در محور هفت باغ علوی جهت احداث اردوگاه فرهنگی، ورزشی و امدادی به جمعیت هلال احمر استان اختصاص یافته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان اظهار کرد: نوروز ۹۸ اولین سالی است که اعضای جوانان هلال احمر استان در کانکس های اهدایی از سوی استانداری به مسافرین خدمت رسانی می کنند تا با توجه به شرایط آب و هوایی در استان دچار مشکل در ارائه خدمات به مسافرین نشوند.

وی در پایان مجددا از پوشش امدادی جمعیت هلال احمر در همه حوادث، علی الخصوص زلزله اخیر در استان توسط پرسنل و نیروهای امدادی داوطلب جمعیت تشکر و قدردانی کرد.لازم به ذکر است در حاشیه این جلسه، رئیس جمعیت هلال احمر با اهدای لوح سپاس از زحمات و همکاری های معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیرکل مدیریت بحرانقدردانی کرد.

کاهش آلام بشری و ایجاد نشاط عمومی ۲ هدف مهم در هلال احمر
رئیس جمعیت هلال احمر در مراسم افتتاحیه فاز اول پلی کلینیک تخصصی امید در سیرجان گفت: جمعیت هلال احمر ۲ هدف مهم، تلاش برای کاهش آلام بشری و ایجاد نشاط عمومی دنبال می کند.
در ادامه سفر رئیس جمعیت هلال احمر به استان کرمان، فاز اول پلی کلینیک تخصصی “امید” با مشارکت بخش خصوصی در سیرجان توسط دکتر علی اصغر پیوندی افتتاح شد.
پیوندی در مراسم افتتاحیه پلی کلینیک تخصصی “امید” در سیرجان ضمن ابراز خرسندی از راه اندازی این مرکز درمانی با مشارکت مردم بیان کرد: این کار بزرگ که با هدف خدمت و رفاه حال مردم ایجاد شده است، در جمعیت هلال احمر ماندگار می ماند.

پبوندی افزود: خدمت در جمعیت هلال احمر کار مشارکتی است و کاری که با مردم برای مردم و به واسطه مردم انجام می شود، بسیار ارزشمند است .
وی با اشاره به اینکه در جمعیت هلال احمر به دنبال ۲ هدف خیلی مهم هستیم، اظهار کرد: کاهش آلام و مشکلات مردم و ایجاد نشاط عمومی، شادابی، امید و انگیزه از جمله اهداف مهمی است که در اجرای هر بهتر و گسترده آن تلاش می کنیم.

وی با اشاره به قدمت ۹۵ ساله جمعیت هلال احمر با همراهی پرسنل و نیروهای داوطلب جوانان و امدادگران خاطرنشان کرد: خدمت به مردم برای جمعیت هلال احمر افتخار است.

وی با اشاره به کمک و همراهی دولت، مجلس و خیرین از جمعیت هلال احمر تصریح کرد: با همدلی، رفاقت و تفاهم مشکلات منطقه ای را مرحله به مرحله رفع خواهیم کرد.

پیوندی با اشاره به حس نوع دوستی و بشردوستی مردم ایران که زبانزد جهانیان است، افزود: در برنامه ششم توسعه، جمعیت هلال احمر در جهت نشاط اجتماعی و کاهش آلام بشری تلاش می کند.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه استان کرمان بسیار پهناور است و شاهد تردد بسیار زیادی در محورهای مواصلاتی این استان هستیم، خاطرنشان کرد: با توجه به این شرایط به استان کرمان نگاه ویژه و جدی داریم.

دکتر علی اصغر پیوندی با اشاره به افزایش پایگاه های امدادونجات و گسترش انبارها و مراکز آموزشی در جمعیت هلال احمر افزود: در استان کرمان با افتتاح مرکز آموزش های تخصصی به عنوان بزرگترین مجموعه آموزشی در جنوبشرق و غرب کشور، پتانسیل بسیار خوبی برای برگزاری دوره های آموزشی در این مجموعه فراهم شده است.

وی با اشاره به موقعیت استراتژیک شهرستان سیرجان به عنوان گذرگاه مواصلاتی شمال به جنوب کشور خاطرنشان کرد: امیدواریم در شهرستان سیرجان با ارتقای انبارهای امدادی و پایگاه لجستیک، پشتیبان مناطق جنوب شرق و غرب کشور باشد.

لازم به ذکر است رییس جمعیت هلال احمر در ادامه، از داروخانه هلال احمر و پایگاه امدادونجات بین شهری “خانه سرخ” سیرجان و همچنین کارگاه شالبافی در شهرستان بردسیر نیز بازدید کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر با همراهی رئیس سازمان جوانان، معاون بهداشت، درمان و توانبخشی، سرپرست معاونت آموزش، پژوهش و فناوری، مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی و مدیرکل دفتر فنی و مهندسی و عمران جمعیت هلال احمر با هدف افتتاح پروژه های عمرانی آموزشی و درمانی به استان کرمان سفر کرده است.