اخبار / خبر فوری / ستادی

اطلاعیه جمعیت هلال‌احمر درباره نحوه پرداخت عیدی به افراد ضایعه نخاعی ناشی از حوادث طبیعی و جاده‌ای

روابط‌عمومی جمعیت هلال احمر به دنبال اعلام روز گذشته این نهاد درباره پرداخت عیدی به خانواده‌های دارای بیمار ضایعه نخاعی ناشی از سوانح طبیعی و حوادث جاده‌ای همزمان با عید نوروز، در اطلاعیه‌ای جزئیات این پرداخت را تشریح کرد.

۲ هفته قبل

اطلاعیه جمعیت هلال‌احمر درباره نحوه پرداخت عیدی به افراد ضایعه نخاعی ناشی از حوادث طبیعی و جاده‌ای

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، متن این اطلاعیه بدین شرح است:

  • از آنجا که ضایعه نخاعی یکی از تبعات اصلی حوادث طبیعی و جاده‌ای در ایران است، بر این اساس جمعیت هلال‌احمر تصمیم بر آن دارد تا همزمان با عید نوروز به هر کدام از خانواده‌های دارای بیمار ضایعه نخاعی، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به عنوان عیدی به منظور کمک به تاب آوری این خانواده‌ها، پرداخت کند.
  • بر اساس اعلام مراجع ذی‌صلاح حدود ۲۵ هزار خانوار دارای بیمار ضایعه نخاعی ناشی از سوانح طبیعی و حوادث جاده‌ای در کشور وجود دارد و فهرست اسامی و مشخصات مربوط به این افراد از سوی مجموعه‌های دارای صلاحیت در اختیار هلال‌احمر قرار گرفته و لذا این نهاد انتخاب و گزینشی در افراد دارای صلاحیت دریافت این هدیه نداشته است.
  • عیدی خانوارهای ذی‌صلاح بر اساس فهرست ارسالی به مرور تا یک هفته آینده به حساب آنها واریز خواهد شد و کسانی که واجد شرایط دریافت این مبلغ بوده و پول به حساب آنها واریز نشده است، می‌توانند کدملی خود را به شماره پیامک ۳۰۰۰۲۱۴۷ مربوط به سازمان داوطلبان هلال احمر ارسال کرده و لذا در این زمینه باید از هر گونه مراجعه به نهاد یا سازمانی خاص پرهیز کنند. پس از ارسال کد ملی بررسی‌ها و اقدامات لازم انجام می‌شود.