اخبار / ستادی

رئیس سازمان امدادونجات خبرداد: آمادگی برای خدمت‌رسانی به زائران در مراسم ارتحال امام(ره)

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آمادگی کامل امدادگران و نجاتگران هلال احمر برای خدمات رسانی به زائران شرکت کننده در سی امین بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره) خبر داد.

۵ ماه قبل

رئیس سازمان امدادونجات خبرداد: آمادگی برای خدمت‌رسانی به زائران در مراسم ارتحال امام(ره)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی به اعلام این خبر به ایرنا گفت: امسال آیین سی امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) از ساعت ۱۸ عصر سه شنبه ۱۴ خرداد ماه آغاز می شود و دوستداران بنیانگذار جمهوری اسلامی از داخل و خارج کشور در این مراسم حضور خواهند یافت.

وی افزود: ۵۵۹ پست و پایگاه امداد و نجات در سطح کشور (پایگاه های بین شهری) برای خدمات رسانی به زائران بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران آماده باش است و مراکز کنترل و هماهنگی استان تهران به همراه ۱۲ شعبه این استان و همچنین مرکز کنترل و هماهنگی سازمان امداد و نجات نیز در حالت آماده باش قرار دارد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار کرد: همچنین به منظور خدمات رسانی بیشتر به زائران شرکت کننده در سی امین آیین بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی(ره) مقرر شد که دستور آماده باش ویژه و افزایش توان عملیاتی استان های البرز، قزوین، قم و مازندران صادر و تیم های امداد و نجات هوایی سازمان امداد و نجات و جمعیت هلال احمر استان تهران با سه فروند بالگرد امدادی و سه تیم واکنش سریع در استان تهران در حالت آماده باش پاسخگویی فوری قرار بگیرند.
سلیمی توضیح داد: همچنین به منظور هماهنگی بیشتر نیروهای امدادی هلال احمر در پوشش امدادی و مناسبتی این روز، گروههای ارتباطات رادیویی این سازمان در حرم مطهر امام(ره) در طول مراسم مستقر خواهند شد.
وی اظهار کرد: منابع و امکانات به کار گیری شده در این طرح امدادی شامل اعزام و استقرار تیم های امداد و نجات در حرم بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی از استان های تهران، ایجاد ۱۵۱ پست امدادی، بکارگیری ۸۵۰ نیروی عملیاتی، استقرار ۸۴ دستگاه خودروی عملیاتی، ۳۹ دستگاه آمبولانس و ۴۵ دستگاه سایر خودرو های نجات، ارتباطات، اتوبوس آمبولانس، اتاق عمل و خودروهای پیشرو(کمک دار) است.

وی از مسئولان کاروان های زیارتی اعزامی به آیین سی و امین سالگرد امام خمینی(ره) خواست درصورت درخواست کمک اضطراری با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر تماس بگیرند.