آگهی

اخبار / ستادی

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در نشست خبری عنوان کرد: فعالیت ۱۷ هزار کانون در ۳۸۰ شعبه هلال احمر سراسر کشور/آموزش پیشگیری از اعتیاد به بیش از ۵۰ هزار جوان هلال احمری

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ۱۷ هزار کانون در شعب هلال احمر سراسر کشور وجود دارد، اظهارداشت: ۵۰ هزار جوان هلال احمری آموزش های لازم در زمینه پیشگیری از اعتیاد را فرا گرفتند.

۱ سال قبل

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در نشست خبری عنوان کرد: فعالیت ۱۷ هزار کانون در ۳۸۰ شعبه هلال احمر سراسر کشور/آموزش پیشگیری از اعتیاد به بیش از ۵۰ هزار جوان هلال احمری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر شهاب‌الدین صابونچی در نخستین نشست خبری خود که صبح امروز(اول مردادماه) در سالن کنفرانس ساختمان صلح جمعیت هلال احمر برگزار شد، اظهار داشت:‌ سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، هفت دهه سابقه خدمت دارد و تنها سازمانی است که به صورت اختصاصی عنوان جوانان را یدک می کشد. سازمان جوانان به عنوان درگاه ورودی افراد برای عضویت در جمعیت هلال احمر محسوب می شود.

وی به آموزش مهارت‌های امدادی و پایه داوطلبی در رده سنی کودکان و جوانان اشاره کرد و افزود: ساختار جوانان هلال احمر بر پایه ۶ کانون اصلی غنچه‌های هلال، کانون‌های دانش‌آموزی، دانشجویی، جوانان، روستائیان و طلاب است و در هر ۳۸۰ شعبه از هلال احمر همه این کانون‌ها فعال بوده و در حال حاضر ۱۷ هزار کانون داریم.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر تاکید کرد: برای تقویت رویکردهای هلال احمر به حضور جوانان و مشارکت آنها در تصمیم‌گیری‌ها، نیاز داریم بر این اساس طرح‌های خاصی از جمله برگزاری اردوهای مختلف برای تک تک گروه‌ها در نظر گرفته شده که اردوهای نشاط و امید از جمله این برنامه‌ها است؛ همچنین بحث نوآوری اردوها در قالب اردوهای بوم‌گردی برای رسیدن به مهارت تخصصی جوانان در مورد آنچه در محیط‌های زندگی خود دارند نیز در نظر گرفته شده است.

آموزش ۵۰ هزار جوان هلال احمری در قالب طرح پیمان

صابونچی درباره امضای تفاهم نامه میان سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و ‌ستاد مبارزه با مواد مخدر، اذعان کرد: طرح پیمان در قالب اجرای این تفاهم نامه بوده و بر اساس آن یک هزار نفر در کانون‌ها از آموزش کارگاهی مدون برخوردار شدند و تاکنون ۵۰ هزار نفر دوره‌های پیشگیری از اعتیاد را گذرانده و گواهی دریافت کرده‌اند که می‌توانند این افراد خود سرگروهی برای آموزش به دیگر جوانان باشند.

وی ادامه داد: جوانان در جمعیت هلال احمر داوطلبانه فعالیت می‌کنند و هیچگونه دستمزدی بابت خدمات داوطلبانه خود دریافت نمی‌کنند؛ اما تلاش شده از طریق اجرای برنامه‌هایی چون آموزش‌های فنی حرفه‌ای اقداماتی برای حمایت از این جوانان انجام شود.

آموزش یک هزار جوان هلال احمر توسط سازمان فنی و حرفه ای

به گفته رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، بر همین اساس مقرر شد تا یک هزار جوان عضو کانون‌های هلال احمر طی تفاهم‌نامه‌ای با سازمان فنی حرفه‌ای، آموزش اشتغال و مهارت آموزی فراگیرند که از این طریق بتوانیم آنها را توانمند کنیم.

وی با تاکید بر اجرای طرح دادرس(دانش آموز آماده در روزهای سخت) در سراسر کشور، تصریح کرد: طرح ملی دادرس در واقع طرح دانش‌آموزان آماده در روزهای سخت است و بعد از حادثه دانش‌آموزان شین‌آباد پایه‌گذاری شد تا بر اساس آن دانش‌آموزان در مقابل حوادث توانمند شوند و در زمان وقوع حوادث بتوانند به خود و دیگران کمک کنند و بر اساس این طرح هر سالدانش آموزان هشت هزار مدرسه از این آموزش‌ها بهره‌مند خواهند شد.

صابونچی با بیان اینکه نقاط قوت گذشته را با اجرای برنامه‌ها تقویت می‌کنیم، یادآور شد: تلاش می‌کنیم مشارکت آنها را در موضوعات مختلف افزایش دهیم؛ چرا که در صورت تحقق این مسئله هم جمعیت هلال احمر و هم کل جامعه به سمت جلو پیش می‌رود.

خبرهای خوش برای جوانان هلال احمری

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه خبرهای خوشی برای جوانان هلال احمری در راه است، گفت: کارت‌های جوانان هلال احمر با شرایط جدید پیش‌بینی شده و تلاش می‌کنیم خدمات انگیزشی را برای این افراد ایجاد کنیم. همچنین با برگزاری اردوها آموزش مهارت زندگی و کار را مدنظر قرار داده ایم تا جوانان در ناملایمات با تدبیر بهتری عمل کنند.

دیدگاه‌ها