اخبار / ستادی

رئیس سازمان جوانان: زنگ اردوهای تابستانی به صدا در آمد

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از به صدا در آمدن زنگ اردوهای تابستانی ویژه اعضای فعال و جوان این سازمان در استان‌های تهران، گیلان، کرمان، سمنان، کرمانشاه، زنجان، چهارمحال و بختیاری، یزد، خراسان شمالی، قزوین و خراسان رضوی خبر داد.

۲ ماه قبل

رئیس سازمان جوانان: زنگ اردوهای تابستانی به صدا در آمد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، شهاب الدین صابونچی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این مطلب افزود: یکی از راهکارهای حفظ آمادگی و ایجاد توانمندی اعضا برای مشارکت در فعالیت‌های امدادی و ایجاد انگیزه و علاقه بین جوانان عضو این سازمان به منظور کسب فضائل فردی و اجتماعی و همچنین شرکت در فعالیت‌های گروهی و مرتبط با اهداف سازمان جوانان، برگزاری اردوهای مختلف است که این اردوها مشابه سال‌های گذشته تحت عنوان «اردوهای دوستی، ویژه اعضای فعال کانون‌های دانش آموزی و المپیاد آماده و اردوهای دانشجویی ویژه دبیران و اعضای فعال دانشجویی» برگزار خواهد شد.

وی توسعه اردوهای منطقه‌ای و تمرکززدایی را از مهمترین رویکردهای اردویی امسال دانست و گفت: این امر به افزایش توانمندی و تجارب استان‌ها در این زمینه کمک می‌کند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اضافه کرد: نخستین اردو در نیمه تیر ماه تحت عنوان (اردوهای دوستی ۳ تا ۸) به میزبانی استان‌های گیلان، کرمان، سمنان و کرمانشاه برگزار می‌شود که این اردوهای دوستی اردوهایی تشکیلاتی، فرهنگی و آموزشی برای اعضای فعال کانون‌های دانش آموزی هلال احمر است و برای هر دقیقه از اردو برنامه‌ریزی‌های مناسبی انجام شده است تا شرکت کنندگان بهره کافی از آن ببرند.

وی ادامه داد: بزرگترین رویداد اردوئی امسال اردو در اواخر تیرماه جاری تحت عنوان المپیاد آماده (المپیاد مهارت‌های امدادی دادرسان هلال احمر) ویژه دانش آموزان در استان تهران و اردوگاه شهید باهنر برگزار می‌شود که این المپیاد یکی از برنامه‌های تعریف شده آموزشی و تربیتی است که به منظور رشد و شکوفایی استعدادهای علمی و امدادی افزایش روحیه کار جمعی و همچنین افزایش سطح آگاهی دانش آموزان عضو سازمان جوانان جمعیت هلال احمر طرح ریزی و اجرا می‌شود.

صابونچی توضیح داد: سومین اردو نیز در مرداد و شهریور ماه تحت عنوان (اردوهای دبیران و اعضای فعال دانشجویی) در استان‌های زنجان، چهارمحال و بختیاری، یزد، خراسان شمالی و قزوین برگزار می‌شود.

وی از برگزاری برنامه اردویی دیگر این سازمان تحت عنوان (شکرانه) در استان خراسان رضوی – مشهد مقدس – ویژه اعضای یازده مجتمع دانش آموزی جمعیت هلال احمر خبر داد و گفت: مجتمع دانش آموزی جمعیت هلال احمر، مجتمع‌هایی است که با نیت خیر خواهانه و نگاه مهربان انسان‌های نیکوکار بنا شده و طی دهه‌های گذشته مهد پرورش نوجوانان و جوانان مناطق کم برخوردار کشور بوده است که چندین سال است که به پاس وجود این نعمت و ادای شکر، اردوهای شکرانه ویژه اعضای مجتمع‌های دانش آموزی برگزار می‌شود که این اردوها فرصت مغتمنی برای تجلیل از دانش آموزان منتخبی است که با نام و نشان هلال احمر انس گرفته‌اند و سال‌ها طعم شیرین حضور در این مجتمع‌ها را چشیده‌اند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر اظهار داشت: اردوی دیگر این سازمان نیز در نیمه دوم شهریور ۹۸ برای دانش‌آموزان سه استان اصلی سیل زده گلستان، لرستان و خوزستان برنامه‌ریزی شده تا بتوانیم یک اردوی بیرون استانی برای این دانش آموزان داشته باشیم که امیدواریم حداقل بتوانیم حدود ۲ هزار دانش‌آموز را به این اردوها اعزام کنیم.

وی اضافه کرد: در کنار برنامه‌های یادشده برگزاری مسابقات کشوری «سخنوری» و معرفی «سفیران بشردوستی» ویژه اعضای کانون‌های دانشجویی هلال احمر در استان قزوین و همچنین جشنواره تابستانی آفتابگردان ویژه فرزندان پرسنل هلال احمر در تهران نیز از دیگر برنامه‌های این سازمان در تابستان سال جاری است.