اخبار / ستادی

رئیس سازمان جوانان هلال احمر: انجام ساماندهی روانی و اجتماعی سیل زدگان/ تسهیل گری برای سیل‌زدگان با همکاری یونیسف/ توزیع لوازم تحریر و سایر اقلام در مناطق سیل زده در هفته کرامت

۲ ماه قبل

رئیس سازمان جوانان هلال احمر:  انجام ساماندهی روانی و اجتماعی سیل زدگان/ تسهیل گری برای سیل‌زدگان با همکاری یونیسف/ توزیع لوازم تحریر و سایر اقلام در مناطق سیل زده در هفته کرامت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت به نقل از برنا؛  رئیس سازمان جوانان هلال‌احمر ضمن ارائه گزارشی از عملکرد جمعیت هلال‌احمر در مناطق سیل‌زده گفت: ۳۰ هزار نفر از اعضای هلال‌احمر در هنگام سیل فعالیت کردند و از آن جایی که سیل در ایام عید اتفاق افتاد و برای انجام خدمات به مسافرین آماده شده بودیم با این حال جمعیت هلال احمر فعالیت‌های قابل قبولی برای خدمات رسانی به مردم سیل زده سیل زده ارائه کرد.

وی افزود: برای ساماندهی روانی و اجتماعی سیل‌زدگان گروه‌هایی حضور پیدا کردند همچنین در حوزه فعالیت‌های فرهنگی، دستگاه‌های مختلفی همکاری داشتند که سبب افزایش هم افزایی شد.

صابونچی گفت: به واسطه برنامه های هفته جوان که در آن دوران بنا بود برگزار شود اما به دلیل وقوع سیل تغییر پیدا کرد کارهای حمایتی صورت گرفت و در روز جوان، جوانان به مناطق سیل‌زده رفتند و فعالیت‌های حمایتی انجام دادند.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر با اشاره به فعالیت‌های حمایتی این سازمان افزود: بسته های کمک‌های اولیه و لوازم تحریر و سایر خدمات علاوه بر بسته های امدادی در اختیار سیل‌زدگان قرار گرفته است.

وی در رابطه با همکاری یونیسف در مناطق سیل‌زده گفت: نمایندگان یونیسف بازدیدی از مناطق سیل‌زده به‌خصوص لرستان داشتند. در این راستا آموزش‌هایی برای توانمند سازی جوانان صورت گرفت و در حال حاضر که اهمیت مناطق سیل زده در رسانه ها کمرنگ شده است این افراد نقش تسهیل گری برای سیل‌زدگان را ایفا خواهند کرد و مداخلات اجتماع محور صورت خواهد گرفت.

 

صابونچی تاکید کرد: هفته گذشته کمپین تا مهر فعالیت هایی برای مناطق سیل زده انجام داد بر این صورت نزدیک به ۳۰۰ کتابفروشی در کل کشور محصولاتشان را با تخفیف ارائه می کنند و در جریان آن اقلام قابل توجهی از لوازم تحریر کتاب و غیره برای مناطق سیل‌زده تهیه خواهد شد که در هفته کرامت توزیع می‌شود.