اخبار / حج 98 / ستادی

رئیس سازمان حج و زیارت خبر داد: رفع مشکلات دارو و درمان در ایام حج در پی تفاهم‌نامه هلال‌احمر ایران با وزارت حج عربستان

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: خدمات هلال‌احمر در حج به خصوص در ایام تشریق سرشار از ازخودگذشتگی، جهادی و قابل تقدیر است، ساختار هیات پزشکی هلال احمر یادآور دوران دفاع مقدس است.

۲ ماه قبل

رئیس سازمان حج و زیارت خبر داد: رفع مشکلات دارو و درمان در ایام حج در پی تفاهم‌نامه هلال‌احمر ایران با وزارت حج عربستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، علیرضا رشیدیان در همایش تیم های بهداشتی و درمانی در حج ۹۸ با اشاره به تفاهم‌نامه هلال‌احمر ایران با وزیر حج عربستان در حوزه پزشکی و فعالیت مراکز پزشکی و درمانی گفت: بر اساس این تفاهم‌نامه مشکلاتی که در انتقال دارو و تجهیزات و استقرار نیروها وجود داشت برطرف شد و همچنین مقرر شد تا از ظرفیت های درمانی کشور عربستان نیز استفاده کنیم.

وی گفت: امسال در گرمترین زمان حجاج ایرانی در عربستان حضور دارند، بر این اساس تلاش خود را به کار بستیم تا از تمامی ظرفیت های ممکن در عربستان برای ارائه هرچه بهتر خدمات به زائران به خصوص در زمینه بهداشت و درمان بهره ببریم.

رشیدیان گفت: با آسیب شناسی خدمات حج ۹۷ در ۲۲ کارگروه و انجام برنامه ریزی لازم برای بهبود ارائه خدمات، از زمان دو مرحله ای شدن ثبت نام زائران و تایید توانایی جسمی متقاضیان حج، معاینات پزشکی برای سازمان حج و زیارت از اهمیت دوچندانی برخوردار شده است تا از این طریق بتوان برای هر گروه از زائران به خصوص آنها که با بیماری اعزام می شوند، خدمات لازم و مناسبی را برنامه ریزی و ارائه کرد.

وی افزود: معاینات زائران و ثبت آنها در پرونده الکترونیک زائران از سوی هلال احمر در برنامه ریزی سازمان حج برای اعزام زائران بسیار اهمیت دارد، نکته مهم دیگر آموزش مسائل بهداشتی و بیماری های حج به حجاج است که در این زمینه پزشکان تذکرات مهم را به زائران داده اند.

رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: هلال احمر در زمینه واکسیناسیون حجاج هم عملکرد بسیار مناسبی در سال های گذشته و امسال داشته است.