اخبار / استانی

راه‌اندازی خانه هلال در مرکز خدمات استان قم/ عضویت رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در هلال‌احمر

مدیرکل توسعه منابع انسانی مرکز خدمات استان قم، از تشکیل خانه هلال در این مرکز خبر داد و گفت: پس از تشکیل خانه هلال مرکز خدمات، حجت الاسلام و المسلمین ربانی، رئیس مرکز خدمات حوزه به عضویت جمعیت هلال‌احمر درآمد.

۱ ماه قبل

راه‌اندازی خانه هلال در مرکز خدمات استان قم/ عضویت رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در هلال‌احمر

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ مهدی جعفریان با اشاره به راه‌اندازی خانه هلال در این مرکز گفت: اداره کل توسعه منابع انسانی مرکز خدمات با توجه به تفاهم نامه همکاری این مرکز و هلال احمر استان و با هدف ترویج و توسعه فعالیت‌های امدادی و بشردوستانه و ارتقای سطح آموزش‌های امدادی، حرکت‌های فرهنگی، جهادی و نوع دوستانه بین کارکنان و خانواده ایشان، اقدام به راه‌اندازی خانه هلال در مرکز خدمات کرده است.
وی با اشاره به اهداف تشکیل خانه هلال در ادارات مختلف بیان کرد: هلال‌احمر یک جمعیت مردمی است که تلاش دارد در فعالیت‌هایش از ظرفیت‌های مردمی برای ارتقای مباحث فرهنگی، امدادی و فعالیت‌های عام‌المنفعه بهره بگیرد.
مدیرکل توسعه منابع انسانی مرکز خدمات افزود: خانه‌های هلال و داوطلبی جمعیت هلال‌احمر در ادارات، مساجد، کارخانه‌ها و … با برگزاری کلاس‌های آموزشی و توان‌افزایی؛ ویژه آحاد مردم جامعه، آمادگی آنها را برای مشارکت در سوانح و فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی افزایش می‌دهد.
وی تصریح کرد: حجت الاسلام و المسلمین ربانی رئیس مرکز خدمات حوزه ضمن حمایت از تشکیل این خانه، به عنوان اولین داوطلب، عضو خانه هلال مرکز خدمات شدند و در ادامه تعدادی از اعضای هیئت‌مدیره، معاونین، مدیران کل و کارکنان نیز به عضویت جمعیت هلال‌احمر درآمدند.
جعفریان با اشاره به فعالیت‌های خانه هلال مرکز خدمات در ماه‌های گذشته گفت: از ابتدای سال تاکنون و در جریان حادثه سیل در برخی استان‌های کشور، خانه هلال مرکز خدمات فعالیت خود را به‌صورت جدی آغاز کرد و در دو نوبت دو گروه جهادی از کارکنان مرکز خدمات به استان‌های سیل‌زده اعزام شدند.
وی افزود: برگزاری جشنواره فرهنگی و هنری، اهدای خون و برپایی کاروان اهدای خون همزمان با سالروز جهانی انتقال خون از دیگر فعالیت‌های این خانه به شمار می‌آید.
مدیرکل توسعه منابع انسانی مرکز خدمات بیان کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی امداد و کمک‌های اولیه ویژه فرزندان کارکنان، جمع‌آوری داروهای مازاد منازل و احداث تابلو اعلانات فرهنگی و امدادی از دیگر فعالیت‌های این خانه از بدو تأسیس تاکنون بوده است.