اخبار / ستادی

راه‌اندازی آزمایشی نرم‌افزار «عملیات نگار» در ۷ استان/ ثبت ماموریت‌های امدادی در حوادث طبیعی و غیرطبیعی

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: نرم افزار موبایلی «عملیات نگار» به صورت آزمایشی در ۷ استان خراسان جنوبی، آذربایجان غربی، قزوین، کرمان، یزد، گیلان و خوزستان راه اندازی شده است.

۲ ماه قبل

راه‌اندازی آزمایشی نرم‌افزار «عملیات نگار» در ۷ استان/ ثبت ماموریت‌های امدادی در حوادث طبیعی و غیرطبیعی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مرتضی سلیمی با اعلام این خبر افزود: این نرم‌افزار ماموریت های امدادی هلال‌احمر در تمام حوادث طبیعی و غیرطبیعی را در کمترین زمان ممکن توسط نیروهای امدادی حاضر در صحنه عملیات ثبت می کند.

وی با اعلام اینکه ثبت اطلاعات در این نرم افزار به صورت آفلاین و آنلاین انجام می‌شود، گفت: تسریع در ثبت اطلاعات حوادث همچون زمان وقوع حادثه، نهادهای دخیل، آمار نیروهای عملیاتی موجود، تعداد حادثه دیدگان و خدمات ارائه شده به حادثه دیدگان را مهم‌ترین کاربرد این نرم‌افزار عنوان کرد.

سلیمی خاطر نشان کرد: نرم افزار “عملیات نگار” بخشی از سامانه نرم افزاری یکپارچه مدیریت اطلاعات و مدیریت کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر(EOC)  است که ضمن داشتن بانک اطلاعاتی جامع و کامل از خدمات امدادی هلال احمر و امکان موقعیت‌یابی دقیق محل حوادث می توان نسبت به شناسایی نقاط حادثه خیز و ارائه طرح و سناریوی عملیاتی در زمان بروز حوادث اقدام کرد.