اخبار / استانی

راه‌اندازی خانه‌های هلال با استفاده از ظرفیت دهیاران و شورای روستاها در ایلام

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان ایلام در دیدار با مدیر کل امور روستایی استانداری این استان بر ضرورت راه اندازی خانه های هلال جهت توسعه مهارت ها و توانمندی روستاییان تاکید کرد.

۲ ماه قبل

راه‌اندازی خانه‌های هلال با استفاده از ظرفیت دهیاران و شورای روستاها در ایلام

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، معصومه شاهماری گفت: با توجه به آسیب پذیر بودن روستاها در هنگام حوادث و اهمیت آموزش به اقشار مختلف جامعه هنگام بروز حادثه، راه اندازی خانه های هلال با استفاده از ظرفیت دهیاران و شورای اسلامی روستاها در زمینه فعالیت های بشر دوستانه ضروری است.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: جذب دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها به عنوان نیروهای داوطلب و ارائه آموزش های عمومی ، تخصصی و امداد و نجات از طریق اعزام مربی های هلال احمر در گام اول برای آموزش دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها در جهت ارتقای سطح آمادگی جامعه روستایی برای آمادگی و مقابله با بلایا و حوادث ضروری است.

شاهماری گفت: هدف از ایجاد خانه های هلال ، پروژه های محرومیت زدایی وآموزش های امدادی در دورترین و محروم ترین نقاط استان به روستائیانی که دانش امدادی آنها پایین است.

مدیرکل امور روستایی استانداری این استان نیز در این دیدار با بیان اینکه هر روستا باید یک خانه هلال داشته باشد آمادگی خود را جهت همکاری با هلال احمر در این امر مهم اعلام کرد.