اخبار / استانی

راه اندازی خانه های  هلال در ۸۶ مرکز دهستان استان کردستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان در دیدار با مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان، از راه اندازی خانه های هلال در ۸۶ مرکز دهستان استان کردستان خبر داد.

۴ ماه قبل

راه اندازی خانه های  هلال در ۸۶ مرکز دهستان استان کردستان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان، محمدباقر محمدی در دیدار با کوروش مرادی، بر اجرای دقیق مفاد تفاهم نامه همکاری مشترک فیمابین سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و سازمان شهرداریها و دهیاریها تاکید کرد و و توسعه همکاریها را گامی مهم در راستای توسعه آموزشهای همگانی عنوان کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان با اشاره به آسیب پذیر بودن بافت روستایی در حوادث غیر طبیعی از قبیل زلزله و سیل و …، آگاهی روستاییان از آموزه های امدادی و نحوه مقابله با مخاطرات را به عنوان یک اولویت برشمرد و گفت: مردم عادی و روستاییان به عنوان اولین کسانی که در صحنه حوادث حضور دارند، در صورت آشنایی با اقدامات امدادی و برخورداری از آموزشهای لازم در این زمینه  می توانند تلفات جانی و مالی را به حداقل ممکن برسانند .

محمدی ضمن تقدیر از همکاریهای دفتر امور روستایی و شوراهای استان، راه اندازی خانه های هلال را گامی مهم در راستای ترویج اهداف انسان دوستانه هلال احمر و  اقدامی ارزنده در راستای آگاهسازی جامعه از مخاطرات و روشهای مقابله با آن دانست و خاطرنشان ساخت که در صورت فعال بودن خانه های هلال، آموزشهای جمعیت هلال احمر نیز به شکل مدون و منظمی به آموزش اهالی روستاییان استان کردستان می پردازد .

مدیرکل دفتر  امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان نیز ضمن ابراز خرسندی از همکاریهای فیمابین جمعیت هلال احمر و دفتر امور روستایی، خروجی همکاریهای مورد نظر را ایجاد جامعه ای آگاه و آماده در مقابل مخاطرات و حوادث عنوان کرد.

کوروش مرادی به وجود بانک اطلاعاتی دقیق و مدون در خصوص تعداد روستاها و  مراکز دهستان بانک اطلاعاتی موجود در دفتر امور روستایی و شوراهای اشاره کرد و آن را یک پایه ارزشمند برای برنامه ریزیهای لازم در این حیطه معرفی کرد .

مرادی در ادامه بر همکاری دهیاری و مراکز دهستان در راه اندازی خانه های هلال تاکید کرده و ابراز کرد: راه اندازی خانه های هلال و تقویت آنها به نوعی تقویت جامعه روستایی و  توانمندسازی روستاییان بوده و دفتر امور روستایی در این راه از هیچ تلاش و همکاری دریغ نمی کند.