اخبار / استانی

راه اندازی پنجمین اتاق پراتیک در خراسان جنوبی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت:پنجمین اتاق پراتیک (مجموعه آموزشی) ویژه آموزش نیروهای امدادی هلال احمر و دو سویت ویژه آبگرم هلال احمردر شهرستان فردوس به بهره برداری رسید.

۴ ماه قبل

راه اندازی پنجمین اتاق پراتیک در خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اتاق پراتیک هلال احمر شهرستان فردوس و دو سوئیت ویژه آبگرم معدنی هلال ایرانیان به بهره برداری رسید.
محمد رحیم شهریاری با بیان اینکه در اتاق پراتیک فنون تخصصی امدادی به صورت عملی در محیط خاص خود صورت می‌گیرد، تصریح کرد: در این اتاق که شامل پنج فضای مجزا، مجهز به مانکن‌های آموزشی است امدادگران در محیطی مشابه محیط واقعی آموزش‌های پیش بیمارستانی و تخصصی امدادی را فرا می گیرند.
وی با اشاره به این که ارتقای سطح کیفی دوره‌های آموزشی از اهداف ساخت این مجموعه است، گفت: این مجموعه با هزینه ای بالغ بر ۲ میلیارد ریال در فضایی به مساحت  ۱۰۰ متر مربع در محل ساختمان مرکز اداری جمعیت احداث شده است.
رئیس هیئت مدیره آبگرم معدنی فردوس همچنین خاطر نشان کرد: دو سوئیت سه ستاره به مساحت ۱۵۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان در آبگرم معدنی فردوس نیز افتتاح شد.
وی گفت: با افتتاح این سوئیت ها ظرفیت پذیرش میهمانان در این مرکز درمانی، تفریحی به ۲۶۰ نفر در سوئیت های ویژه افزایش یافت.
شهریاری با بیان اینکه این مرکز درمانی – تفریحی در نوروز ۹۸ با ۱۰۵ هزار مسافر بیشترین مراجعه کننده را در بین جاذبه های گردشگری استان داشته است، گفت: در ایام ماه مبارک رمضان این مرکز با تخفیف های ۲۰ تا ۴۰ درصدی بصورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به مراجعه کنندگان است.

ارائه خدمات درمانی و حمایتی به سیل زدگان بخش «دستگردان» طبس

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان طبس گفت: کاروان سلامت این شهرستان درهفته هلال احمر به بیماران، خدمات مشاوره پزشکی ، مامایی ،آموزشی و  همچنین دارو  بصورت رایگان در مناطق سیل زده ارائه کردند.
جعفر حسن پور با بیان این که بسته های غذایی  شامل برنج، نان، روغن، کنسرو، تن ماهی، کیک و بیسکوئیت، قند ،پتو، کفش، انواع پوشاک، مواد شوینده، شیر خشک، نوشت افزار و اسباب بازی توسط  کاروان حمایتی بین خانوارهای سیل زده، توزیع شد.اظهار کرد: دراولین توزیع ۱۰۰ بسته حمایتی به ارزش ۴۵میلیون تومان که توسط داوطلبان وخیرین  طبس تهیه شده بود، بین نیازمندان و سیل زدگان، توزیع شد.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان طبس با بیان اینکه با اعزام این کاروان سلامت به ۱۲۷نفر از خدمات درمانی و داروی رایگان ارائه شد، اظهار کرد: ارزش خدمات ارائه شده توسط این کاروان بالغ بر ۵ میلیون تومان گزارش شده است.