اخبار / ستادی

رقابت دادرسان دختر آغاز شد/ سازمان جوانان از بهترین شرکای وزارت آموزش و پرورش است

مرحله کشوری هفتمین دوره مسابقات آماده در بخش دختران در حالی امروز پس از برگزاری مراسم افتتاحیه آغاز شد که در این مراسم معاون وزارت آموزش و پرورش سازمان جوانان را از یکی از مهمترین شرکا و دوستان این وزارتخانه قلمداد کرد و رئیس سازمان جوانان نیز از بلوغ طرح دادرس و امکان معرفی آن به سایر کشورهای سخن گفت.

۲ ماه قبل

رقابت دادرسان دختر آغاز شد/ سازمان جوانان از بهترین شرکای وزارت آموزش و پرورش است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مراسم افتتاحیه مرحله کشوری هفتمین دوره مسابقات آماده در بخش دختران صبح امروز با حضور معاون آموزش و پرورش و رئیس سازمان جوانان در اردوگاه شهید باهنر تهران آغاز شد.

رئیس سازمان جوانان: می‌توانیم دادرس را به کشورهای دیگر معرفی کنیم

در این مراسم دکتر شهاب الدین صابونچی، رئیس سازمان جوانان با تقدیر از همراهی وزارت آموزش و پرورش در برگزاری مرحله کشوری این دوره از مسابقات در اردوگاه شهید باهنر گفت: از مسئولان وزارتخانه به ویزه کاظمی، معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش سپاسگزارم که همراهی ویژه ای در برگزاری مسابقات داشتند و ظرفیتی که داشتند را از سازمان جوانان دریغ نکردند. امیدواریم توانسته باشیم با برگزاری مطلوب مسابقات پاسخ اعتماد وزارت آموزش و پرورش را داده باشیم.

وی با اشاره به ظرفیت وسیع اردوگاه شهید باهنر ادامه داد: در حال حاضر تیم هایی برگزیده از ۹ هزار مدرسه ۳۱ استان کشور در اینجا حضور دارند. در سال های گذشته به دلیل اینکه مسابقات را در اردوگاه مهر بندرانزلی برگزار می کردیم به دلیل محدودیت فضا امکان این اتفاق که تمام تیم ها کنار هم باشند وجود نداشت اما امسال تجربه متفاوتی رقم خورد.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: دوستانی که پا در این مسیر گذاشته اند از امروز مسئولیت هلال احمری شان شروع شده و این تعهد اخلاقی را به جامعه دارند که هر کسی در روزهای سخت نیاز به کمک داشت در کنارش باشند. این مسئولیت هم تنها مربوط به حوادث و بحران نیست و در موضوعات ساده تر نیز این دانش آموزان می توانند به کمک دیگران بشتابند.

صابونچی با اشاره به ضرورت توسعه طرح دادرس گفت: این طرح پس از هفت سال به بلوغ رسیده و وارد فازهای جدیدی شده است. تا کنون دادرس را برای پایه هشتم طراحی کردیم اما در نظر داریم برای انتقال آموزش و مفاهیم به پایه های پایین تر از افرادی که اینجا حضور دارند بهره ببریم.

وی با اشاره به اینکه طرح دادرس را می توان به سایر کشورها نیز معرفی کرد گفت: می توانیم ادعا کنیم با این الگویی که ما فعالیت می کنیم تقریبا در هیچ کشور دیگری اتفاق نمی افتد و این مسئله امکان ارائه طرح به سایر کشورها را هم فراهم می کند.

صابونچی با اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری گفت: در این راستا بیشترین حساب و تکیه ما می تواند روی همین نوجوانان باشد که در مسیر حفظ امید خود و جامعه حرکت می کنند. همین که مردم ببینند افرادی از میان نوجوانان خود آمده اندو کسب مهارت می کنند و توانمندی هایشان را افزایش می دهند موجب ایجاد انگیزه و امید در جامعه می شود و همینطور نشان می دهد که برنامه های فرهنگی و فوق برنامه در مدارس را درستی را پیش می گیرد.

معاون وزارت آموزش و پرورش: سازمان جوانان در تحقق سند تحول بنیادین یاری گر ما است

در این مراسم همچنین کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش به همکاری و همراهی سازمان جوانان با وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: سازمان جوانان هلال احمر یکی از بهترین دوستان و شرکای وزارت آموزش و پرورش است که در تحقق اهداف سند تحول بنیادین ما را یاری می کند.

وی افزود: فعالیت های این سازمان یکی از بهترین فعالیت های فرهنگی و تربیتی در راستای تربیت نسل تراز قرآن برای آینده ایران عزیز است و از این بابت باید به همه شما دانش آموزان تبریک گفت که در کنار در و مباحث تحصیلی این مسیر را هم برای خودتان انتخاب کرده اید.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش افزود: تفاوتی که نوع کار شما با کار تمام تشکل های دانش آموزی در بخش های مختلف دارد این است که نوع کار شما کسب یکی از بهترین فضائل انسانی است که انبیاء آن را به بهترین نحو داشتند و آن هم نگاه انساندوستانه، ایثارگری و زندگی برای دیگران است.

وی افزود: در کنار این نوع نگاهی که شما در مسیر فعالیت های خودتان دارید مردم کشور نیز به شما افتخار می کنند و اعضای جمعیت هلال احمر به ویژه سازمان جوانان را دوست دارند.

او همچنین گفت: با این اردوها و برنامه هایی که برای شما دانش آموزان دادرسی فراهم شده است شما در کنار تجلیل و تکریم آمادگی بیشتر را هم کسب خواهید کرد تا بتوانید بهتر و موثرتر به مردم کشور و ایران عزیز خدمت کنید. البته این توانمندی ها باعث می شود در زندگی خودتان هم سعادتمند شوید.

کاظمی در پایان گفت: من خودم را عضو کوچکی از سازمان جوانان جمعیت هلال احمر می دانم و افتخار می کنم که در خدمت شما هستیم و امیدوارم بتوانیم خدمت شایسته ای انجام دهیم و شرایط مناسبی برای ارتقای توانمندی شما فراهم کنیم.