اخبار / استانی

روایتی از خدمات کاروان‌های سلامت اردبیل در سربیشه و دَرَح خراسان جنوبی در «نذر آب۲»

مدیرعامل جمعیت هلال احمر اردبیل گفت: برنامه های کاروان سلامت اردبیل در جریان نذر آب از ۲۹ مردادماه در خراسان جنوبی آغاز شده است و پزشکان متخصص داخلی، اطفال، دندانپزشک، روانپزشک، زنان و زایمان و پزشکان عمومی تیم را همراهی می کنند

۱ ماه قبل

روایتی از خدمات کاروان‌های سلامت اردبیل در سربیشه و دَرَح خراسان جنوبی در «نذر آب۲»

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی؛ نشست پزشکان و تیم کاروان نذر آب ویژه شهرستان های درح و سربیشه با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی برگزار شد.

سید کمال الدین میرجعفریان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی دراین نشست گفت: اقداماتی چون حضور کاروان نذر آب در مناطق محروم نشان از تعهد و مسئولیت قشر پزشک در جامعه دارد. پزشکان داوطلب جمعیت هلال احمر با حضور خود در این نقاط مرهمی بر آلام مردم صبور و محروم نقاط مرزی هستند و زیبایی های بی بدیلی را به نمایش می گذارند.

همچنین رامین معبودی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر اردبیل نیز در این نشست گفت: کاروان نذر آب سال گذشته در استان سیستان و بلوچستان به محرومان خدمت ارائه کرد، کاروان نذر آب با همکاری۱۹ استان که یکی از آنان استان اردبیل است در مناطق محروم فعالیت می‌کند.

وی گفت: ارائه خدمت در شهرستان سربیشه یکی از برنامه‌های گروه است، کاروان سلامت هلال احمر استان اردبیل شامل ۲۷ پزشک، پیراپزشک و داوطلب به محرومان و نیازمندان نقاط مشخص شده ارائه خدمت می کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر اردبیل گفت: برنامه های کاروان از ۲۹ مردادماه در خراسان جنوبی آغاز شده است، پزشکان متخصص داخلی، اطفال، دندانپزشک، روانپزشک، زنان و زایمان و پزشکان عمومی تیم را همراهی می کنند

معبودی با اشاره به اینکه در دو روز گذشته هزار و ۲۵۰ نفر توسط پزشکان تیم مورد ویزیت رایگان قرار گرفتند، گفت: امیدواریم تمام این اقدامات منجر به کاهش آلام مردم محروم در روستاهای خراسان جنوبی شود.

لطیفی، جانشین مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی نیز در این نشست گفت: بی شک حضور کاروان سلامت نذر آب در خراسان جنوبی به همراه خود خیر و برکت برای مردم محروم و نیازمند به همراه خواهد داشت.

وی با اشاره به صبوری ها و رفتارهای انسان دوستانه کاروان نذر آب گفت: همه این موارد که از یک اعتقاد قلبی نشأت می گیرد، برای ما یک درس بزرگ است.

جانشین مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی یادآور شد: حضور این کاروان زمینه آشنایی بیشتر با مشکلات زندگی مردمی که تنها در برخی از روزهای هفته از آب آشامیدنی سالم برخوردار هستند را فراهم کرد.