حجت الاسلام و المسلمین معزی نماینده ولی فقیه در هلال احمر، در سفری سه روزه به استان آذربایجان شرقی، از فعالیت ها و اقدامات هلال احمر بازدید و ضمن دیدار با نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی، دیدار با خانواده معظم شهداء، حضور در جلسه شورای اداری، بازدید از درمانگاه تخصصی استاد شهریار، حضور در مزار شهدای گمنام و … را در برنامه های خود داشته است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، به منظور تکریم و معارفه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی در بدو ورود به فرودگاه شهید مدنی تبریز مورد استقبال مدیران ستادی و استانی آذربایجان شرقی قرار گرفت. در این سفر که مدیرکل حوزه نمایندگی ولی فقیه و معاونین این حوزه، حجت الاسلام و المسلمین معزی را همراهی می‌کنند، تودیع مسئول سابق و معارفه مسئول جدید دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و بازدید از پایگاه امداد و نجات شبستر انجام شد.

همه مدیون خون مطهر و پاک شهدا هستیم
حجت الاسلام و االمسلمین معزی در ابتدای ورود خود به شهر تبریز، به گلزار شهدای این شهر رفت و به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد. وی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با بیان اینکه همه ما مدیون و مرهون خون مطهر و پاک شهدا هستیم و نباید آرمان‌های آنان را فراموش کنیم افزود: توفیقی است تا در سالگرد ۴۰ سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی در شهر قهرمان پرور تبریز و استان آذربایجان شرقی حضور و توفیق زیارت قبور مطهر شهدا را یافتیم.

عیادت و دیدار با خانواده‌های معظم شهدا در تبریز

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در روز سفر خود به تبریز با خانواده‌های معظم شهدا دیدار کرد.حجت الاسلام والمسلمین معزی در دیدار با خانواده شهید ناصری میاردان به نقش اساسی مادران شهدا برای تربیت صحیح فرزندان خود اشاره کرد و خطاب به مادر شهید گفت: شما فرزندی را تربیت کردیدکه جان خویش را فدای اسلام کرد و البته اگر امروز انقلاب اسلامی چهلمین سالگرد خود را سپری می‌کند مرهون خون پاک همین شهداست. وی با تجلیل از رشادت ها و فداکاری های نجاتگران هلال احمر که در هشت سال دفاع مقدس به جبهه های حق علیه باطل اعزام شده و در راه خدمت رسانی به مجروحان به درجه رفیع شهادت نائل آمدند افزود: ارزش کار جوانانی که با لباس پر افتخار امدادگری در دوران هشت سال دفاع مقدس به جبهه ها رفتند بسیار بالاست.حجت الاسلام والمسلمین معزی همچنین با حضور در منزل شهیدان آذرآبادی حق از پدر و مادر این سه شهید بزرگوار نیز عیادت و دلجویی کرد. وی با تمجید از صبر و استقامت پدر و مادر این سه شهید بزرگوار گفت : اگر ملت ایران امروز در جهان سربلند و سرافراز است به خاطر جانبازی و شهادت فرزندان شما است.

در چهل سالگی انقلاب، هلال احمر مفتخر به حضور در تمامی عرصه های خدمت است

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر در آیین معارفه و تکریم حجت الاسلام والمسلمین واعظی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان آذربایجان شرقی در تبریز گفت: در چهل سالگی انقلاب، هلال احمر مفتخر به حضور در تمامی عرصه های خدمت است. حجت الاسلام و المسلمین معزی در ابتدای سخنان خود با تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه و همچنین گرامیداشت دهه مبارک فجر، با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت : چهل سالگی، موعد کمال است، لیکن اگر چه ایران اسلامی به اهداف بلندی که مد نظر رهبر معظم انقلاب و مردم عزیز کشورمان است هنوز دست نیافته، اما گام‌های بسیار بلندی برداشته شده است و حقیقتا در مسیر رشد و پیشرفت روزافزون قرار گرفته است.

پایگاه‌های امداد جاده ای هلال احمر، موجب امنیت و آرامش خاطر مردم است

نماینده ولی فقیه در هلال احمر در ادامه سفر خود به آذربایجان شرقی از پایگاههای امداد جاده ای شهید رحمت الله اوهانی مرند،شهدای سفیدکمر شبستر و شهدای گمنام عون بن علی تبریز بازدید و در جریان روند امدادرسانی و فعالیت های آنان قرار گرفت.حجت الاسلام و المسلمین معزی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نهادی داوطلب محور است، افزود: پایگاه‌های امداد جاده ای هلال احمر در مسیرهای مواصلاتی کشور، موجب امنیت و آرامش خاطر مردم است.
 

تقدیر از همراهی و اعتماد ملت ایران به جمعیت هلال احمر
حجت الاسلام والمسلمین معزی در همین زمینه به نقش مردم آذربایجان در طول تاریخ و پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت : مردم خطه آذربایجان نیز همانند سراسر کشور سهم عظیمی در پیشرفت و تکامل کشور در طول تاریخ همچون انقلاب مشروطه و انقلاب اسلامی داشته اند که هرگز از اذهان پاک نمی شود. وی تبریز را شهر پیشتاز در انقلاب و دفاع دانست و گفت : مردم قهرمان تبریز در ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶ با قیام خونین خود ضربه ای مهلک بر رژیم طاغوت وارد کردند.نماینده ولی فقیه در هلال احمر بخش بعدی سخنان خود را به تشریح فعالیت های عام المنفعه و خیریه جمعیت هلال احمر اختصاص داد و گفت: جمعیت هلال احمر نهادی مردمی است و نیروهای داوطلب این نهاد خیریه در عملیات‌های خود به رنگ، پوست، زبان و نژاد توجهی نکرده و به همه انسان ها خدمت رسانی می کنند. وی با تقدیر از همراهی و اعتماد ملت ایران به جمعیت هلال احمر خاطر نشان کرد: مردم ایران همواره در حوادث و بحران ها به کمک جمعیت هلال احمر آمده و نمونه بارز آن کمک ۶۰ میلیارد تومانی و میلیاردها تومان هم کمک های غیرنقدی مردم عزیز کشورمان در جریان زلزله کرمانشاه به هلال احمر و مصیبت دیدگان بود.

حجت الاسلام و المسلمین معزی، حرکت های انساندوستانه و خیرخواهانه اعضای هلال احمر جمهوری اسلامی ایران را برگرفته از آموزه های دینی و سیره معصومین علیهم السلام دانست و تصریح کرد: توجه به انجام این مهم در زمان کمک به محرومان و آسیب دیدگان ناشی از حوادث طبیعی و غیر طبیعی، علاوه بر نمایش جنبه های انسانی، نشان از دیدگاه های معنوی فعالیت های هلال احمر ایران در پیشگاه خداوند است.

اتحاد، همدلی و صمیمیت بسیار خوبی در سطوح مختلف هلال احمر استان آذربایجان وجود دارد
 حجت الاسلام و المسلمین معزی در جلسه شورای اداری جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا و گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با تقدیر از تلاش های مدیرعامل و همکاران جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی گفت: اتحاد، همدلی و صمیمیت در سطوح مختلف هلال احمر استان آذربایجان شرقی دیده می شود که این خود موجب پیشرفت و موفقیت در کارها است. نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر پس از این نشست از داروخانه، آزمایشگاه، کلینیک دندانپزشکی، فیزیوتراپی، درمانگاه عمومی و کلینیک تخصصی استاد شهریار نیز بازدید و از نزدیک با پزشکان، پرستاران و کادر درمانی گفتگو و در جریان روند ارائه خدمات دارویی، درمانی و توانبخشی قرار گرفت .

دیدار نماینده ولی‌فقیه در هلال‌احمر با نماینده مقام‌معظم‌رهبری

نماینده ولی فقیه در هلال احمر در سفر به استان آذربایجان شرقی، با حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم نماینده مقام معظم رهبری در این استان و امام جمعه تبریز دیدار و گفت و گو کرد. حجت الاسلام والمسلمین معزی در این دیدار که جمعی از علمای برجسته شهر تبریز، حجت الاسلام والمسلمین ذاکری، معاون حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر و عبدالمجید معزی، مشاور نماینده ولی فقیه و مدیر کل حوزه نمایندگی، سعید کنعانی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان، حجت الاسلام و المسلمین واعظی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان نیز حضور داشتند،گفت: در همه حوادث طبیعی و غیر طبیعی که در کشور ما رخ می دهد، نیروهای داوطلب و امدادی جمعیت هلال احمر پیشتاز و پیشگام در خدمت رسانی بوده اند، چرا که اساسا جمعیت هلال احمر نهاد مردمی و در حوادث و بحران ها در خدمت مردم و آسیب دیدگان است.وی به وجود موقوفات متعدد مردمی در جمعیت هلال احمر اشاره کرد و افزود: همین مسائل سبب شد تا به درخواست مسئولین این نهاد از امام خمینی(ره)، نماینده ای از سوی ایشان در هلال احمر مستقر باشد تا با نظارت بر روند فعالیت های مختلف و همچنین مسیر مصرف موقوفات، هبه ها و تبرئات، اعتماد مردمی به این مجموعه ی خدمت رسان بیش از پیش گردد.