اخبار / ستادی

از رونمایی دبیرکل از استقرار بالگرد امدادی تا افتتاح ساختمان ادارای هلال احمر سرایان در خراسان جنوبی

دبیرکل جمعیت هلال احمر به منظور شرکت در مراسم رونمایی از بالگرد امدادی و خودروهای نجات هلال احمر در استان خراسان جنوبی، به این استان سفر کرد.

۸ ماه قبل

از رونمایی دبیرکل از استقرار بالگرد امدادی تا افتتاح ساختمان ادارای هلال احمر سرایان در خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، «محمودرضا پیروی» امروز (۱۷ بهمن) در حاشیه مراسم رونمایی از بالگرد و سه خودروی نجات هلال احمر خراسان جنوبی در بیرجند در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: بالگرد امدادی از امروز به صورت دائم در استان مستقر می شود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه سه دستگاه خودرو نجات با ست کامل تجهزات به خراسان جنوبی اختصاص یافته است، ادامه داد: ارزش هر خودرو امدادی حدود یک میلیارد  و ۳۰۰میلیون تومان است.

پیروی به ساخت آشیانه بالگرد امدادی در بیرجند اشاره کرد و افزود: امیدواریم با استقرار بالگرد امداد در آینده آشیانه تاسیس شود و اکنون هنوز برای این امر پیش بینی اعتبار نشده است اما حفاظت از بالگرد امدادی از اولویتهایی است که برای ساخت آشیانه کمک می شود.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور است، گفت: با اختصاص سه خودرو نجات بهترین و بزرگترین کمک را تاکنون به هلال احمر خراسان جنوبی کرده‌ایم.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با تاکید بر اهمیت نهادینه و فرهنگ‌سازی آموزش‌های پیشگیری، افزود: در وهله نخست باید آموزش و پیشگیری در اولویت قرار گیرد.

پیروی بیان کرد: کشورهای موفق روی پیشگیری کار کردند و درصد تلفات در زمان بروز حوادث را کاهش دادند و ما هم باید در این راستا گام برداریم.

وی وضعیت انبارهای هلال احمر خراسان جنوبی را مطلوب ارزیابی کرد که توان امدادرسانی به حوادث استانی را دارد، گفت: در بروز حوادث عظیم در صورت نیاز از استان های معین نزدیک به خراسان جنوبی کمک گرفته می شود.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه نوع حوادث شامل منطقه ای، استانی، ملی و بین المللی است، تصریح کرد: در حوادث ملی به دلیل وسعت از سایر استان‌ها برای خدمت رسانی به آسیب دیدگان کمک گرفته می شود.

استقرار بالگرد امدادی هلال احمر در خراسان جنوبی

محمد رحیم شهریاری مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی نیز در مراسم رونمایی از بالگرد امداد و نجات هلال احمر استان با گرامیداشت دهه فجر اظهار کرد: برای اولین بارها پس از سالها پیگیری و تلاش امداد هوایی استان قبل از ساخت آشیانه در استان مستقر می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه منطقه خراسان جنوبی در بن بستی قرار دارد که دسترسی به استان های معین دور است، افزود: خراسان جنوبی سومین استان زلزله خیز کشور است و باید زیرساختها در این منطقه تقویت شود.

شهریاری با تاکید بر اینکه در زیرساخت های استان مشکلات جدی است و نبود امداد هوایی یکی از این مشکلات بود، بیان کرد: امروز با رونمایی از بالگرد امداد هوایی موجب آرامش و خدمت رسانی بیشتر می شود.

وی عنوان کرد: بالگرد عملیاتی و پرتوان هلال احمر تعمیر اساسی شده است و برای همیشه در استان مستقر خواهد بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به بهره برداری از سه دستگاه خودروی امداد و نجات در استان، ادامه داد: هم اکنون محدودیت های جدی در امداد جاده ای داریم و با توجه به اینکه محورهای طبس و نهبندان بیشترین تلفات جاده ای را دارد لذا این سه خودروی امداد و نجات در این مناطق مستقر خواهد شد.

شهریاری با بیان اینکه هنوز با استانداردهای خودروهای نجات و تعداد پایگاه امداد و نجات در این استان فاصله داریم، تاکید کرد: در حال حاضر در خراسان جنوبی ۲۲ پایگاه ثابت امدادو نجات وجود دارد که با فاصله طولانی امدادرسانی دچار مشکل می شود و باید پایگاه های امداد و نجات در استان توسعه یابد.

خدمات هلال احمر بهترین عبادت است
محمودرضا پیروی در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: مسئولیت های دنیای سرابی بیش نیست اما توفیق خدمت به مردم بسیار ارزشمند است که باید از این فرصت نهایت بهره را ببریم.
 
دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به رونمایی از بالگرد امدادی خراسان جنوبی در دهه فجر، گفت: این بالگرد با ارزش پنج میلیون دلار به صورت دائم برای امدادرسانی هوایی در استان مستقر می شود.
 
پیروی از اختصاص سه خودرو نجات به پایگاه‌های امداد و نجات خراسان جنوبی خبر داد و افزود: این خودروها با تجهیزات کامل به مبلغ ۴۵ میلیارد ریال خریداری شده است که به شهرستان‌هایی با بیشترین حوادث داده می‌شود.
 
آیت الله سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی نیز در این دیدار با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و گرامیداشت دهه فجر انقلاب  اسلامی، گفت: نیروهای هلال احمر دوستان گمنامی هستند که در در شرایط سخت و بحرانی به مردم و آسیب دیدگان حوادث خدمت رسانی می‌کنند.
 
وی با اشاره به اینکه توفیق خدمت به بندگان توفیقی است که خداوند به انسان می‌دهد، تاکید کرد: خدمات هلال اهمر بهترین عبادت است.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه آیت الله العظمی فاضل لنکرانی رضوان الله تعالی علیه برای رسیدگی به کار مردم اهمیت بسیار قائل بودند و تاکید داشتند که به جای مستحبات تا می‌توانید به کار مردم برسید، ادامه داد: در حال حاضر به بینش و روش کار عناصری که در هلال احمر خراسان جنوبی به کار گرفته شده‌اند بسیار معتقد و خوشبین هستم.
 
ساختمان اداری جمعیت هلال احمر سرایان افتتاح شد
 
ساختمان اداری جمعیت هلال احمر سرایان با حضور دبیر کل هلال احمر کشور سرایان افتتاح شد.
 
محمدرحیم شهریاری مدیر عامل هلال احمر خراسان جنوبی در این مراسم ضمن تشکر از همه عوامل و خیرین که در این پروژه تلاش کردند، گفت: یکی از پروژه های شاخص هلال احمر در دهه فجر که با تلاش جهادی و شبانه روزی همکاران آماده بهره برداری شد، ساختمان هلال احمر سرایان بود.
 
وی بیان داشت: این ساختمان در دو طبقه و ۷۵۰ متر زیر بنا عملیات اجرایی آن از سال ۹۳ شروع شده و امروز با حضور جمعی از مردم و مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد.
 
مدیر عامل هلال احمر خراسان جنوبی با بیان برای این پروژه اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان هزینه شده است، افزود: تمام اعتبارات استان را در سال ۹۷ برای اتمام این پروژه گذاشتیم تا به اتمام برسد، گفت: امید است با نظر مساعد دبیرکل هلال احمر کشور، اعتبارات مورد نیاز برای اتمام این پروژه نیز تامین شود.
 
رسولی مقدم، سرپرست فرمانداری سرایان با بیان اینکه با توجه به وقوع بلایای طبیعی باید آمادگی لازم برای مقابله با این حوادث را داشته باشیم، گفت: در این شهرستان باید یک ستاد مجهز داشته باشیم و در صورت تحقق این مهم می توانیم امدادگر سایر مناطق پیرامونی منطقه باشد.
 
وی با بیان اینکه در دیدار نماینده مردم سرایان در مجلس با رییس جمعیت جوانان هلال احمر، دکتر پیوندی قول تامین یک دستگاه خودروی امداد و نجات و مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان برای اتمام این پروژه دادند که امید است هرچه زودتر محقق شود.