آموزش / اخبار / ستادی

رویداد کارآفرینی هلال به پایان راه رسید/مردم لرستان برنده اختتامیه رویداد کارآفرینی هلال احمر شدند

علاالدین جاسمی زرگانی برنده نفر دوم نخستین رویداد استارت آپی در حوزه فناوری، کارآفرینی، امداد، نجات و خدمات داوطلبان از طرف تیم خود هدیه نفر دوم را به رئیس جمعیت هلال احمر برای کمک به مردم استان لرستان اهدا کرد.

۳ هفته قبل

رویداد کارآفرینی هلال به پایان راه رسید/مردم لرستان برنده اختتامیه رویداد کارآفرینی هلال احمر شدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت؛ این رویداد با حضور رئیس جمعیت هلال احمر دکتر پیوندی، دکتر سلطانی معاون پژوهش و فن آوری اطلاعات جمعیت، دکتر باقری مقدم معاون شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر نصیری رئیس سازمان داوطلبان جمعیت، دکتر صابونچی رئیس سازمان جوانان ، دکتر پالش مدیرکل آموزش و پژوهش معاونت پژوهش و فن آوری جمعیت، دکتر اسدی مسئول اجرایی توسکا و کار آفرین، داوران و ۳۵ تیم استارتاپی به پایان رسید.

 در این رویداد دو روزه تیم هایی از استان های آذربایجان شرقی، سمنان، خراسان رضوی، البرز، قم، خراسان شمالی، کیش، همدان، مرکزی، گیلان، یزد، کرمانشاه، قزوین، آذربایجان غربی، خوزستان، تهران، کرمان و اصفهان  حضور داشتند که ۲ تیم نفر دوم، ۲ تیم نفر سوم، چهار تیم به عنوان تیم هایی که برای تجاری سازی حمایت می شوند اعلام شدند و بقیه تیم های شرکت کننده به ارگان های مرتبط برای تجاری سازی طرح ها معرفی شدند.

دو تیم اسکان موقت و سوپر قهرمان در این رویداد نفر دوم و برنده ۷میلیون تومان، دو تیم سیتا و سیل بند فوری نفر سوم رویداد و برنده مبلغ ۵ میلیون تومان شدند. طرح های امدادگر شو، اپلیکیشن آموزش امدادگران، رول ، بازی واکنش سریع، روبات جستجوگر، باند و پیچ شایسته تقدیر شدند.

 

رویداد در شرایط تحریم ها به کشور کمک می کند

معاون شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز گفت: در حال حاضر در بخش های مختلف کشور و شورای عالی انقلاب فرهنگی بحث پرداختن به شرکت های استارتاپی اهمیت زیادی دارد. در معاونت علمی فن آوری ریاست جمهوری منابع مختلفی را برای این امر برنامه ریزی کرده ایم که می تواند پشتیبان بسیار خوبی برای شرکت های استارتاپی باشد.

دکتر باقری مقدم افزود: جوانان ایرانی با توان و فن آوری های مختلفی مثل نانو تکنولوژی و بایوتکنولوژی قدم های خوبی را کشور برداشته اند. بسیار جای خوشبختی است که  آموزه هایی مثل امداد و نجات در زمانی که کشور برای نیازمندی های خود به آن نیاز دارد و تحریم است به کشور کمک می کند. این رویدادها شکل گرفته و برنامه های عمیق علمی در حال شکل گیری است.

وی گفت: من در جریان داوری ۱۵ طرح بودم و این طرح ها را موفق ارزیابی می کنم. مطمن باشید که من گزارش خوبی از این رویداد به شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس جمهور و سایر عزیزان ارائه می کنم و به نوعی روایتگر فعالیت های شما هستم.

ظرفیت های خوبی در حوزه جوان و نوجوان داریم

رئیس سازمان جوانان نیز گفت: رویدادی که در این دو روز شاهد بودیم اولین رویداد ایده پردازی، نو آوری و کار آفرینی در حوزه ماموریت های هلال احمر بود که به وسیله فراخوان عام انجام شد. شرکت کنندگان با پیشینه های کاری و حرفه ای گوناگون شرکت کردند.

دکتر صابونچی گفت: یکی از بخش های جالب حضور دانش آموزان بود که ایده خود را در این رقابت ارائه دادند و ما را مصمم کرد توجه ویژه ای به بخش دانش آموزی و نوجوان داشته باشیم تا از ظرفیت های آنها استفاده کنیم. در این حوزه ظرفیت هایی خوبی داریم و می توانیم با تمرکز بر نیازهای جوانان و نوجوان اتفاق های خوبی را در این حوزه رقم بزنیم.