اخبار / ستادی

زوج هلال احمری فارس؛ همدیگر را درک می‌کنیم

همراه هم هستند و نامشان به نام هم گره خورده است. «زوج هلال‌احمری» در هر استان و هر شهری که باشند، نام و آوازه فعالیت‌هایشان با هم جمع زده می‌شود و در تجربه‌های هم شریکند. فرقی نمی‌کند این آشنایی در هلال‌احمر و با شروع فعالیتهای داوطلبانه رقم خورده باشد یا درهای دنیای کار داوطلبانه بعد از ازدواج به روی همسر باز شده باشد؛ زوج‌های هلال احمری حالا دنیای مشترکی دارند و یکدیگر را همراهی می‌کند.

۱ ماه قبل

زوج هلال احمری فارس؛ همدیگر را درک می‌کنیم

پیام هلال در شماره ۴۶۵ نوشت: همراه هم هستند و نامشان به نام هم گره خورده است. «زوج هلال‌احمری» در هر استان و هر شهری که باشند، نام و آوازه فعالیت‌هایشان با هم جمع زده می‌شود و در تجربه‌های هم شریکند. فرقی نمی‌کند این آشنایی در هلال‌احمر و با شروع فعالیتهای داوطلبانه رقم خورده باشد یا درهای دنیای کار داوطلبانه بعد از ازدواج به روی همسر باز شده باشد؛ زوج‌های هلال احمری حالا دنیای مشترکی دارند و یکدیگر را همراهی می‌کند. تحمل شیفتهای وقت و بی‌وقت پایگاه‌های امداد و نجات، سفر به روستاهای محروم کشور برای توزیع اقلام و کمک‌های مردمی، شرکت در مانورها و اردوهای آموزشی و … برای زوجهای امدادگر و داوطلب راحت‌تر شده است. هفته ازدواج، بهانه‌ای است برای نشستن پای حرفهای تعدادی از این زوج‌ها.

همدیگر را درک می‌کنیم

انتخابات مجمع جوانان استان فارس بود که برای اولین بار همدیگر را دیدند. ۳ سال از آن روز می‌گذرد و حالا هلال احمری‌های شیراز «سمیه افتخار» و «محمدمهدی آب‌پیما» را به عنوان زوج هلال احمری همیشه حاضر در صحنه می‌شناسند. سمیه افتخار می‌گوید :«هر دو ما بیش از ۸ سال است که در جمعیت فعالیت می‌کنیم و دغدغه‌های مشترکی داریم. وقتی ایده‌ای به سراغم می‌آید و یا به مشکلی بر می‌خورم، می‌دانم که می‌توانم روی کمک همسرم حساب کنم و با او مشورت کنم. فعالیت در هلال احمر بخش زیادی از فعالیت‌های روزمره ما را به خود اختصاص داده و اینکه هر دو ما در این مسیر با هم حرکت می‌کنیم باعث شده تا بیشتر در کنار هم باشیم.»‌محمدمهدی آب‌پیما می‌گوید :«چیزی که باعث شده تا من و همسرم همچنان باعشق و علاقه و انگیزه به فعالیتمان در هلال احمر ادامه دهیم، حمایت‌های مدیران استان و شهرستان از ما جوان‌ها است. به خصوص نگاه مثبت و حمایتگرانه‌ای که معاون جوانان استان نسبت به زوج‌های هلال احمری دارند باعث شده تا ما با شور و شوق به فعالیت خودمان در جمعیت و همکاری با سازمان جوانان ادامه دهیم. هلال احمر به دلیل شرایط خاص فعالیت‌ها و اهدافش، شرایط ویژه‌ای برای همکاری طلب می‌کند. ما به عنوان امدادگر و یا عضو سازمان جوانان، در روزهای خاصی از سال به جای اینکه مثل همه مردم در کنار خانواده خود باشیم، در پایگاه‌ها شیفت هستیم. همسرم که خود کار در هلال احمر را تجربه کرده و از نزدیک با شرایط اینجا آشنا است، به خوبی این را درک می‌کند. بارها پیش آمده در حین صحبت تلفنی با او، برای اعزام به عملیات فراخوانده شدیم و همان لحظه مجبور به خداحافظی شده‌ام. شاید اعضای خانواده دیگر امداگران از رخ دادن چنین اتفاقی از آن فرد دلخور شوند اما همسرم در چنین مواقعی همراه خوبی برای من است. نوروز امسال با هماهنگی‌هایی که از طرف استان انجام شده بود اعلام کردند که خانواده امدادگرانی که هنگام تحویل سال شیفت هستند می‌توانند در پایگاه در کنارشان حضور داشته باشند و این برای من و همسرم خبر خوبی بود و خاطره خوشی از نوروز برای ما رقم زد.»