آگهی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر ساختمان امداد شهری شهرستان نورآباد ممسنی استان فارس با مساحت ۱۵۵۰ متر مربع و صرف هزینه دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان امروز با حضور دکتر علی اصغر پیوندی افتتاح شد.
این ساختمان که ساخت آن از سال ۱۳۹۲ آغاز شده بود؛ داری سه بخش امدادی، آموزشی و خوابگاهی است.
دکتر پیوندی در مراسم افتتاح این ساختمان اظهار کرد: افتتاح این ساختمان را در ایام مبارک تولد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن و در ایام چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی به فال نیک می گیریم و امیدواریم که بتوانیم به عنوان امدادگر خدمت گزار خوبی به مردم باشیم.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به وظایف جمعیت هلال احمر گفت: جمعیت هلال احمر چهار وظیفه اصلی را دنبال که تکریم انسان ها یکی از این وظایف ذاتی است. وظیفه دوم ارتقای سلامت است و ما تلاش می کنیم به افرادی که دچار معلولیت جسمی-حرکتی هستند کمک کنیم تا به چرخه زندگی بازگردند و در ای راه از هیچ تلاش دریغ نخواهیم کرد.
وی اضافه کرد: وظیفه سوم ترویج صلح و دوستی است و در این زمان که در داخل کشور به انسجام و رفاقت شدید نیاز داریم بیش از هر زمانی به این روحیه نیازمندیم و ما هم در کارهایمان همواره ترویج صلح و دوستی را فارغ از رنگ و مذهب و نژاد دنبال می کنیم. وظیفه چهارم ما هم کاهش آلام و مشکلات مردم است و به هر شکلی که بتوانیم برای این هدف تلاش می کنیم.

وی همچنین بر توجه ویژه به استان فارس تاکید کرد و گفت: استان فارس بسیار بزرگ و پهناور است و شهرستان های متعددی دارد که حوادث تلخی را هم در این استان شاهد هستیم. ضمن اینکه جاذبه های طبیعی و آثار باستانی زیادی که در این استان وجود دارد نیز منجر شده تا همواره گردشگران داخلی و خارجی زیادی به این استان سفر کنند. بنابراین نیاز است که به این استان نگاه ویژه ای داشته باشیم.
پیوندی با اشاره به اینکه پیشانی کار جمعیت هلال احمر امداد و نجات است در مورد فعالیت های دیگر این مجموعه گفت: با این حال کار ما تنها امداد و نجات نیست و فعالیت هایمان را در زمینه جوانان، داوطلبان و آموزش هم دنبال می کنیم.
وی افزود: امیدوارم افتتاح این مرکز در شهرستان نورآباد ممسنی هم فضایی را برای فعالیت های هلال احمر ایجاد کند و جوانانی که در این شهرستان حضور دارند از این محل برای بروز توانایی هایشان استفاده کنند. این مکان متعلق به جوانان است و امیدوارم که منشا خیر و برکت باشد.
پیوندی به ضرورت ایجاد نگاه پایین به بالا در مدیریت حوادث اشاره کرد و گفت: اینکه فکر کنیم با دپوی اقلام در مرکز استان یا بیرون از آن می توانیم در زمان حادثه به مردم کمک کنیم منطقی نیست بلکه باید از خانه های هلال، دهستان ها و مکان های کوچک برای دپو اقلام استفاده کنیم و در زمان حادثه مردم با آموزش هایی که می بینند بتوانند از این امکانات برای کمک بهره ببرند.
در این مراسم لقمانی سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس هم با تقدیر از فعالیت های عمرانی هلال احمر گفت: علی رغم تمام گرفتاری ها و مشکلاتی که نظام بودجه ای کشور با آن دست و پنجه نرم می کند جمعیت هلال احمر توانسته کارهای کلیدی زیربنایی و حساسی که نیازهای روز جامعه است را انجام دهد. امروز هم در استان فارس ساختمان های امدادی با ارزش مجموعا بیش از ۳۵ میلیارد ریال افتتاح شده است.
وی همچنین به تصویب لایحه مدیریت بحران در مجلس اشاره کرد و گفت: پس از ۴۵ ماه این لایحه تصویب شد و علاوه بر آن ۳۰ درصد از منابع ماده ۱۰ و ۱۲ به صورت تنخواه در اختیار سازمان مدیریت بحران قرار گرفته تا در مواقع ضروری مورد استفاده قرار بگیرد.
لقمانی به توصیف جمعیت هلال احمر پرداخت و گفت: جمعیت هلال احمر گروه روزهای تنگ و اعضای آن مردان روزهای گرفتاری و مصیبت هستند. خوشبختانه تا به امروز هم جمعیت هلال احمر در حوادث خوب درخشیده و امیدواریم با قوانینی که در محلس و مجموعه جمعیت هلال احمر تصویب خواهد شد بتوانیم مدیریت یکپارچه در زمان بحران را هم داشته باشیم.
مسعود گودرزی نماینده نور آباد ممسنی و رستم نیز در این مراسم اظهار کرد: بخش عمده ای از بلایای شناخته شده دنیا در ایران رخ می دهد و از همین رو ما باید امکانات و ابزار خود را به کار بگیریم تا از ریسک این حوادث بکاهیم. خوشبختانه در این راستا در شهرستان ممسنی هم اقدامات خوبی صورت گرفته که یکی از موارد آن همین ساختمان امداد شهری است.
همچنین همزمان در شهرستان اقلید نیز با حضور مرتضی سلیمی رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر مرکز آموزش تخصصی امداد و نجات افتتاح شد.
این مرکز با ۷۰۰ متر مربع مساحت شامل کلاس، خوابگاه و سالن‌ پراتیک است و یک میلیارد و صد میلیون تومان برای ساخت آن هزینه شده است.
در مراسم افتتاح این ساختمان سلیمی بر نقش آموزش در کاهش خسارات ناشی از حوادث و بلایا و کمک آن به افزایش تاب آوری جامعه تاکید کرد و همچنین از جوانان و امدادگران به عنوان سرمایه های هلال احمر نام برد.