اخبار / استانی

سرپرست استانداری یزد: هلال احمر نماد بشردوستی و مشارکت مردمی است

سرپرست استانداری یزد از هلال احمر به عنوان بزرگترین نماد بشردوستی و مشارکت مردمی در امور مختلف یاد کرد.

۱۰ ماه قبل

سرپرست استانداری یزد: هلال احمر نماد بشردوستی و مشارکت مردمی است

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد، محمدعلی طالبی سرپرست استانداری یزد در مراسم اختتامیه بیست و نهمین دوره مسابقات رفاقت مهر بخش برادران که با حضور رئیس سازمان جوانان هلال احمر کشور، سرپرست استانداری یزد، فرماندار یزد و دیگر مدیران ارشد استان و همچنین با حضور بهداد سلیمی قهرمان جهان و نیز معاون امور جوانان استانها و جوانان هلال احمر از ۳۱ استان کشور در سالن همایش‌های هلال احمر یزد برگزار شد، اظهار کرد: رفاقت مهر نشان دهنده عزم خوب و قابل تحسین جوانان هلال احمر برای انجام رسالتی  است که بر عهده دارند.

وی بیان کرد: رسالت مهم جوانان هلال احمر، توانمندسازی خود برای ارائه خدمت بشردوستانه به مردم در سرفصل‌های مختلف است.

سرپرست استانداری یزد از هلال احمر به عنوان یکی از بزرگترین نهادهای مشارکت مردمی یاد کرد و اظهار داشت: هلال احمر برند و نماد بشردوستی است و در هر اقدام بشردوستانه ای که در هر نقطه از کشور برگزار می شود، رد پای هلال احمر هویداست.

طالبی یادآور شد: هلال احمر جایگاه شایسته‌ای در مناسبت‌ها و رویدادها و حوادث مختلف دارد و خدمات مختلفی را برای هر حوزه توسط نیروهای توانمند خود از جوانان گرفته تا نیروهای امداد و نجات انجام می‌دهد.

وی با اشاره به فعالیت‌های هلال احمر استان یزد خاطرنشان کرد: یزد اگرچه در سوانح مختلف نظیر زلزله کمتر دچار مشکل شده اما در هر نقطه‌ای از کشور، هر حادثه‌ای که رخ داده باشد، هلال احمر یزد برای خدمت رسانی و انجام اقدامات بشردوستانه پیشتاز است.

طالبی ضمن قدردانی از حضور جوانان هلال احمر از سراسر کشور اسلامی در جهان‌شهر یزد افزود: این مسابقات تلاش برای توانمندسازی جوانان در راستای انجام فعالیت‌های بشردوستانه بوده و جنبه رفاقتی آن بسیار حائز اهمیت است.

افزود: رفاقت مهر نشان‌دهنده عزم خوب و قابل‌تحسین جوانان این نهاد برای انجام رسالتی است که بر عهده‌دارند. 

وی بابیان اینکه سازمان جمعیت هلال‌احمر جایگاه بسیار ویژه‌ای در کشور دارد، اظهار داشت: یزد گرچه در سوانح مختلف کمتر دچار مشکل است اما در هر نقطه‌ای از کشور، حادثه‌ای رخ‌ دهد ، در خط مقدم امدادرسانی و نجات قرار دارد. 

فعالیت های بشردوستانه هلال احمر توسط جوانان داوطلب  ترویج شود

محسن حرازی‌زاده مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد نیز در این مراسم ضمن قدردانی از حضور شرکت‌کنندگان در این دوره، اظهار کرد: امیدواریم یزد توانسته باشد در این رقابت‌ها میزبانی شایسته‌ای هم از گروه‌های خواهر و هم از گروه های برادر داشته باشد.

وی بیان کرد: تلاش ما برای انجام این میزبانی، گسترش نمایش فعالیت‌های بشردوستانه در شهر جهانی یزد بوده است.

حرازی‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: هلال احمر از جمله سازمان‌هایی است که عمده فعالیت‌های آن توسط اعضا و داوطلبان انجام می‌شود و به طور قطع با توجه به محدودیت نیروهای ثابت، می توانیم با افزایش پتانسیل اعضا، فعالیت‌های بیشتری در سطح استان انجام دهیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد خاطرنشان کرد: هلال احمر در زمان جنگ مسئولیت امدادرسانی و در زمان صلح، مسئولیت آمادگی نیروها و تکمیل تجهیزات امدادی را بر عهده دارد که به همین منظور، اقدامات متعددی از جمله مسابقات رفاقت مهر هر سال برگزار می‌شود.

حرازی زاده بیان کرد: فعالیت‌های مسابقات رفاقت مهر بر پایه و محور بشردوستی است زیرا بشردوستی از ابتدا سرلوحه برنامه های هلال احمر بوده است.

وی با تاکید بر آموزش رفتارهای بشردوستانه به گروه‌های هم‌سال توسط جوانان هلال احمر تصریح کرد: کسی که رفتار بشردوستانه انجام می‌دهد، جامعه را یک گام از اقدامات غیربشری دور می‌کند.

همچین مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان یزد اظهار کرد: جمعیت ازجمله سازمان‌های اجتماعی و مردمی است که عمده فعالیت‌های آن توسط اعضا و داوطلبان انجام می‌شود. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: هلال احمر در طول دوران انقلاب اسلامی ایران خدمات بسیار ارزنده‌ای به مردم ایران و کشورهای منطقه ارائه کرده است.

وی خاطرنشان کرد: این خدمات در ابتدای انقلاب و در دوران دفاع مقدس با حضور نیروهای امدادگر هلال احمر در جبهه‌های حق علیه باطل و درمان رزمندگان انجام شد و در طول این دوران شاهد رشادت‌ها و ایثار فراوان نیروهای هلال احمر بودیم.

حرازی زاده تصریح کرد: پس از دوران هشت سال دفاع مقدس و در زمان صلح هم هلال احمر با توجه به اینکه مسئولیت آمادگی نیروها و تکمیل تجهیزات امدادی را بر عهده دارد در این زمینه فعالیت‌ها و خدمات بسیار گسترده‌ای انجام داده است.