اخبار / حج 98 / ستادی

سرپرست حجاج ایرانی عنوان کرد: ضرورت تلاش پزشکان برای حفظ آرامش در میان زائران

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی بر ضرورت حفظ خوشرویی و ایجاد آرامش در میان زائران و پاسخگویی پزشکان به شبهات پزشکی و درمانی زائران تاکید کرد.

۶ ماه قبل

سرپرست حجاج ایرانی عنوان کرد: ضرورت تلاش پزشکان برای حفظ آرامش در میان زائران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدعبدالفتاح نواب در همایش تیم های بهداشتی و درمانی حج و زیارت هلال احمر گفت: قدم نخست در ارائه خدمت به زائران باید اخلاص باشد. امیدوار کردن زائران از دیگر وظایف پزشکان است، گاه با روحیه دادن می توان بسیاری از مشکلات و ترس های زائران را از تجربه سفر به حج و انجام اعمال برطرف کرد؛ به علاوه نباید خستگی، کادر درمانی را در ارائه خدمت از پا در بیاورد بنابراین باید همواره در حفظ خوشرویی و اسرار بیماری زائران کوشا بود.

وی با توصیه به پزشکان برای رفع شبهات زائران در زمینه مسائل پزشکی و بهداشتی عنوان کرد: ایجاد آرامش از وظایف کادر پزشکی و درمانی است تا زائران بتوانند آنچه بین خود و خدا وجود دارد را به بهترین نحو انجام دهند نمونه آن موضوع آب زمزم و انتقال بیماری است که در این زمینه بعثه مقام معظم رهبری کار خود را با آزمایش های لازم و تایید قطعی سلامت این آب، انجام داده است. بنابراین پزشکان باید در این زمنیه با روشنگری پاسخگو باشند.