اخبار / ستادی

سرپرست سازمان جوانان هلال احمر: ۴ هزار متاثر از خشکسالی خدمات فرهنگی و اجتماعی دریافت کردند

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی به ۴ هزار آسیب‌دیده از تغییرات آب و هوایی و خشکسالی در استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و هرمزگان خبر داد.

۱ ماه قبل

سرپرست سازمان جوانان هلال احمر: ۴ هزار متاثر از خشکسالی خدمات فرهنگی و اجتماعی دریافت کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از ایرنا؛ علی گنج‌کریمی با بیان این مطلب افزود: پویش ملی نذرآب از جمله طرح های بشر دوستانه جمعیت هلال احمر است که با نیت کمک رسانی به مردم آسیب دیده مناطق متاثر از خشکسالی در کنار تمام طرح های فرهنگی دولت تدبیر و امید در سطح کشور برای دومین سال متوالی با محوریت سازمان داوطلبان در حال اجراست. در این طرح تلاش شده اهمیت موضوع آب به عنوان مایه حیات و صرفه جویی در مصرف آن مورد توجه قرار گیرد. پویش ملی نذرآب به عنوان یک سیاست راهبردی مورد توجه مدیران ارشد کشور قرار گرفته است.

وی افزود: با توجه به حضور موفق و درخشان تیم های حمایت فرهنگی و اجتماعی (سحر) در حوادث بزرگ گذشته همچون زلزله استان کرمانشاه و سیل استان های گلستان، لرستان و خوزستان و همچنین پویش نذر آب در سال گذشته، قرار شد تیم های یادشده طبق زمان‌بندی تعیین شده از استان های معین به مناطق آسیب دیده اعزام و به ارائه خدمات مورد نیاز اقدام کنند.

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر توضیح داد: طبق گزارش های واصله تا کنون ۶ تیم به مناطق آسیب دیده استان های سیستان و بلوچستان (شهرستان های هیرمند، ایرانشهر، فنوج، میرجاوه، سرباز و نیمروز)، خراسان جنوبی (شهرستان سربیشه) و هرمزگان (بندرعباس) اعزام و ۴ هزار نفر از مردم این مناطق از برنامه ها و فعالیت های مختلف ارائه شده توسط تیم های فرهنگی و اجتماعی بهره‌مند شده‌اند.

وی افزود: آموزش های مختلفی همچون امداد و کمک‌های اولیه، مفاهیم قرآنی و قصه‌های قرآنی، آشنایی با تاریخچه و فعالیت های هلال احمر، مهارت های زندگی، کارآفرینی و نکات بهداشتی و مسابقات ورزشی، فرهنگی و مذهبی و همچنین بازی های هدفمند، مشاوره های فردی و گروهی، تشویق مردم به مشارکت در فعالیت های اجتماعی و اجرای تئاتر و جُنگ از مهمترین فعالیت های انجام شده از سوی تیم های حمایت فرهنگی و اجتماعی(سحر) در استان های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و هرمزگان بوده است که در حاشیه برگزاری و اجرای آنها اقلام اهدایی شامل لوازم التحریر، لباس فرم مدرسه، اسباب بازی، کیف مدرسه، لوازم نقاشی، وسایل بهداشتی و نظایر آن در بین کودکان و نوجوانان توزیع شده است.