به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان، دکتر علی خدادادی اظهار کرد: تیم ۵ نفره ارزیابی میدانی فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر(FACT) با هدف ارزیابی خسارات سیل اخیر و استفاده از توان جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر در سراسر جهان برای کمک به آسیب دیدگان این حادثه به خوزستان سفر کرده است.

وی افزود: ارزیابی از خسارات مناطق سیل زده و راهکارهای همکاری با جمعیت هلال احمر برای امدادرسانی بیشتر به مردم آسیب دیده از برنامه های این تیم در این دو روز است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان افزود: تیم فکت فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در سفر خود با مسئولان و مقامات محلی دیدار خواهند کرد.

خدادادی گفت: دیدار با مدیرکل مدیریت بحران خوزستان، مدیرکل جهاد کشاورزی، مدیرکل صنعت معادن و تجارت استان و بازدید از مناطق سیل زده، اردوگاه های اسکان اضطراری و ارزیابی کیفی امدادرسانی و خدمات ارائه شده و همچنین گفتگو با مردم آسیب دیده ساکن در اردوگاه ها برای کسب اطلاعات دقیق از نیازهای مردم از برنامه های سفر دو روزه تیم فکت فدراسیون خواهد بود.    

ارزیابی مناطق سیل زده در دستور کار تیم ارزیابی صلیب سرخ

سرپرست تیم ارزیابی و هماهنگی میدانی فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر گفت: جمعیت های هلال احمر سراسر دنیا علاقه مند به کمک به سیل زدگان در ایران هستند و ما قصد داریم این کمک ها را به مناطق سیل زده ایران بسیج کنیم.

یورگن هایگل روز چهارشنبه در دیدار با مدیرکل مدیریت بحران استان بیان کرد: ما اینجا هستیم تا بخش عمده کمک ها را از طریق جمعیت هلال احمر به خوزستان ارائه کنیم.

وی افزود: ما با هدف بررسی وضعیت مناطق آسیب دیده و برنامه ریزی برای کمک رسانی از طریق هلال احمر به ایران سفر کرده‌ایم.

وی ادامه داد: هم اکنون تمرکز عملیات از سوی جمعیت هلال احمر در حوزه ارائه خدمات برای اسکان اضطراری، کمک‌های امدادی، غذایی، درمانی و کمک های مرتبط با حمایت های روانی اجتماعی است.

بر اساس این گزارش، تیم ارزیابی و هماهنگی میدانی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در قالب چهار نفر ظهر روز چهارشنبه وارد خوزستان شدند که پس از نشست با مدیران هلال احمر خوزستان، از مرکز کنترل و حوادث مدیریت بحران استان بازدید کردند و پس از آن به سالن شهدای کارگر اهواز – انبار جمع آوری و کمک های اهدایی مردم، نهادها، سازمان ها و ادارات سراسر کشور رفتند و سپس از اردوگاه اسکان اضطراری ناصر خسرو در اهواز دیدن کردند.

این تیم قرار است امروز از دیگر مناطق سیل زده خوزستان به منظور برآورد خسارات بازدید کند.

از اوایل فروردین امسال به دلیل طغیان رودخانه های دز، کارون و کرخه بسیاری از مناطق حاشیه ای این رودخانه ها در خوزستان درگیر سیلاب است. در جریان سیل اخیر هلال احمر خوزستان به ۱۷۰ هزار و ۵۸۴ نفر سیل زده از چهارم فروردین تاکنون امدادرسانی کرده است.