اخبار / ستادی

سفر رئیس جمعیت هلال احمر به جنوب استان فارس

رئیس جمعیت هلال احمر در سفر به استان فارس از یک دستگاه خودروی نجات تیپ ۲ شهرستان لامرد رونمایی کرد و همچنین در جمع امدادگران شهرستان مهر از ضرورت همراهی مسئولان و خیّرین با جمعیت هلال احمر برای رسیدن تعداد پایگاه های امداد و نجات کشور به تعداد استاندارد گفت.

۱ ماه قبل

سفر رئیس جمعیت هلال احمر به جنوب استان فارس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر علی اصغر پیوندی در ادامه سفرهای استانی خود امروز (پنجشنبه) به استان فارس سفر کرد. وی ابتدا در جمعیت هلال احمر شهرستان لامرد حاضر شد و طی مراسمی با حضور مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات و حسین درویشی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس، علوی، نماینده لامرد در مجلس از خودروی نجات تیپ ۲ این جمعیت رونمایی کرد.
دکتر پیوندی در حاشیه این مراسم اظهار کرد: یک خودرو نجات امروز تقدیم جمعیت هلال احمر لامرد شد و این شروع کار است. امیدواریم با کمک هایی که از سوی مجلس، دولت و خیّرین انجام خواهد شد و تلاشی که ما از درون جمعیت به کار می بندیم تجهیزات و نیازهایی که در پایگاه ها برای امدادگران بهتر و مفیدتر است را تامین کنیم.
رئیس جمعیت هلال احمر افزود: با توجه به بودجه سال ۹۸ که در مجلس مصوب شد امیدواریم در سال آینده هم جدی تر در جهت رفع نیازهای واقعی در مناطق مختلف از جمله لامرد گام برداریم.
در ادامه این سفر، دکتر پیوندی در جمع امدادگران شهرستان مهر در ساختمان هلال احمر این شهرستان حاضر شد و دقایقی صحبت کرد.
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به حادثه تروریستی روز گذشته در خاش گفت: باید شهادت تعدادی از عزیزان و پاسداران جان بر کف در حادثه تروریستی را به مقام معظم رهبری، داغداران تسلیت بگویم. این حادثه بسیار تلخ بود و امیدوارم دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم.
دکتر پیوندی با اشاره به اینکه ماهیت فعالیت های جمعیت هلال احمر مردمی است افزود: اگر این قسمت گرفته شود هلال احمر فی نفسه مایه وجودی نخواهد داشت. بنابراین تلاش می کنیم در همه حال ارتباط مردمی را بیشتر کنیم. اساس کار جمعیت هلال احمر داوطلبی است و این فرهنگ در مردم ما نهادینه است و باید بتوانیم از این فرصت در جهت رفع نیازهای مردم بهره ببریم.
وی افزود: وظیفه ما این است که در حوادث و وقایع مختلف، در غم ها و شادی ها در کنار مردم باشیم.
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به موقعیت خاص شهرستان مهر گفت: به این شهرستان باید نگاه ویژه ای داشت و انبار امدادی یکی از ضرورت های این شهرستان است و امیدواریم با همکاری و همراهی مسئولان و خیّران بتوانیم در این شهرستان به زودی یک انبار امدادی راه اندازی کنیم.
پیوندی همچنین از نیاز به تاسیس پایگاه امداد و نجات هم سخن گفت و افزود: در کل کشور حدود ۵۵۷ پایگاه داریم که ۵۰ پایگاه کوهستان و ۱۵ پایگاه دریایی است و باقی آنها پایگاه جاده ای است. این در حالی است که بر اساس استانداردها باید ۱۲۰۰ پایگاه داشته باشیم و این نیاز باید جبران شود. این کار باید به صورت مشارکتی انجام شود و اگر همدلی بین خیّرین، مسئولان و جمعیت هلال احمر نباشد این اتفاق نخواهد افتاد.
وی اظهار کرد: در این مسیر وزارت نفت و بخش های دیگر هم باید با توجه به شرایط خاص منطقه و بر اساس مسئولیت اجتماعی کمک کنند.