به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ یکی از برنامه های این تیم ۴ نفره، بازدید از مناطق سیل زده و ارزیابی از وسعت و برآورد خسارت ها در استان خوزستان است.

این بازدیدها و ارزیابی میدانی برای استفاده از توان جمعیت هلال احمر کشور قطر در ایجاد بازتوانی در مناطق سیل زده و افراد آسیب دیده و تعیین اولویت ها برای اهدای کمک هاست.

نشست با مدیران جمعیت هلال احمر خوزستان، بازدید از بیمارستان سلامت، بازدید از مناطق آسیب دیده و اردوگاه اسکان اضطراری شهر الهایی، دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، بازدید از سالن شهدای کارگر و روند جمع آوری و بسته بندی کمک های مردمی برای مناطق سیل زده و اردوگاه اسکان اضطراری تختی اهواز از جمله برنامه های روز نخست سفر دو روزه این هیأت قطری بوده است.

همچنین گفتگو با مردم آسیب دیده ساکن در اردوگاه ها و مناطق سیل زده برای کسب اطلاعات دقیق از نیازهای مردم از برنامه های سفر دو روزه نمایندگان جمعیت هلال احمر قطر به استان خوزستان است.

در حاشیه بازدید از اردوگاه های اسکان اضطراری الهایی و تختی اهواز، تعدادی از بسته های اهدایی جمعیت هلال احمر قطر در بین آسیب دیدگان توزیع شد.