اخبار / حوادث

سقوط مرگبار آزرا به کانال آب/ اجساد ۲ دختر جوان از آب بیرون کشیده شد

در جریان حادثه سقوط مرگبار خودروی آزرا به داخل کانال آب اشترجان، ۲ دختر جوان جان باخته و یک نفر مصدوم شد.

۱ ماه قبل

سقوط مرگبار آزرا به کانال آب/ اجساد ۲ دختر جوان از آب بیرون کشیده شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر،ساعت ۲ نیمه شب دوشنبه ۲۴ تیرماه،‌ ماموران آتش نشانی اشترجان در تماس با هلال احمر فلاورجان، از حادثه مرگباری خبر داده و درخواست کمک کردند. تماس گیرنده در توضیح ماجرا به اپراتور امداد گفت: لحظاتی قبل نگهبان یک گاوداری با آتش‌نشانی تماس گرفته و اعلام کرده است که در انتهای شهرک اشترجان قبل از تونل دیزیچه، یک خودرو به داخل کانال آب سقوط کرده است.

با گزارش این ماجرا، امدادگران پایگاه امداد جاده‌ای اتوبان ذوب آهن به سرعت عازم محل حادثه شده و به همراه ماموران آتش نشانی و سایر سازمان های امدادی و پلیس، عملیات بیرون کشیدن خودرو و جست‌وجو برای یافتن سرنشینان خودرو را آغاز کردند.

در نخستین لحظات آغاز عملیات در حالی که ماموران آتش نشانی و امدادگران هلال احمر مشغول بیرون کشیدن خودرو از داخل کانال بودند، پیرمردی با عجله به سراغ  امدادگران هلال احمر رفت و خبر مهمی به آنها داد، او که یکی از اهالی منطقه بود گفت یکی از سرنشینان خودرو را که دختری جوان است زنده از آب بیرون کشیده است.

از آنجا که این دختر می توانست اطلاعات بسیار مهمی را در اختیار تیم عملیات امداد و نجات قرار دهد، امدادگران به سرعت به سراغ او رفته و همزمان با آنکه اقدامات امدادی اولیه را برای نجات او انجام می دادند از او درباره سایر سرنشینان خودرو پرس و جو کردند.

دختر جوان که به خاطر سردی آب و شوکی که به او وارد شده بود به سختی حرف می زد به امدادگران گفت ما سه نفر بودیم، من و خواهرم و دوستش، در حال بازگشت به خانه بودیم که ناگهان خودرو به داخل آب سقوط کرد، من در همان لحظات اولیه از خودرو بیرون پریدم ولی خواهرم و دوستش با خودرو به داخل کانال آب افتادند.

دو ناپدید شده

از آنجا که طبق گفته های دختر جوان، خواهرش و دوست او به داخل کانال آب افتاده بودند، تیمی از غواصان آتش نشانی با وجود سرمای شدید آب، جست وجو در کانال را آغاز کردند اما هیچ اثری از دو سرنشین خودرو نبود و بنابراین این احتمال قوت گرفت که آب آنها را با خود برده باشد و بنابراین در حالی که یک تیم از آتش نشانی و امدادگران هلال احمر مشغول بیرون کشیدن خودرو بودند، تیم هایی از پلیس و نیروهای امدادی به جست و جو در اطراف محل حادثه پرداختند، اما به دلیل شدت جریان آب و نبود دید کافی، اجساد دو سرنشین دیگر خودرو پیدا نشد و ادامه عملیات به صبح فردا موکول شد.

صبح دوشنبه در حالی که تیم های امدادی آماده می شدند تا به محل حادثه نیمه شب اعزام شوند، خبر رسید که اجساد دو دختر دیگر نیز در دریچه های آب کانال در کنار دریاچه مصنوعی فولاد شهر پیدا شده است .