اخبار / ستادی

مشارکت بیمه البرز در طرح «ققنوس» هلال احمر/ تحقق مسئولیت پذیری اجتماعی با کمک به تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان

بیمه البرز در راستای تحقق مسئولیت پذیری اجتماعی خود، در طرح «ققنوس» هلال احمر با هدف کمک به تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان مشارکت کرد.

۸ ماه قبل

مشارکت بیمه البرز در طرح «ققنوس» هلال احمر/ تحقق مسئولیت پذیری اجتماعی با کمک به تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، با امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر و شرکت بیمه البرز ، سیستم گرمایشی ایمن در ۱۰۰ کلاس (۴۰ مدرسه ابتدایی) استان سیستان و بلوچستان نصب و راه اندازی می شود.
بنابر این گزارش، تفاهم نامه همکاری میان سازمان داوطلبان هلال احمر و بیمه البرز به یمن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در راستای ترویج پذیرش مسئولیت اجتماعی و فعالیت های نیکوکارانه با هدف محرومیت زدایی و حمایت از سلامت دانش آموزان ابتدایی استان سیستان و بلوچستان امضا شد که طی آن شرکت بیمه البرز متعهد شد در تامین هزینه های نصب و راه اندازی سیستم گرمایشی ایمن در ۴۰ مدرسه ابتدایی استان سیستان و بلوچستان در قالب طرح “ققنوس” مشارکت داشته باشد.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در این مراسم با اشاره به ضرورت عزم جدی برای تجهیز مدارس مناطق محروم کشور به سیستم گرمایشی برای جلوگیری از تکرار حوادث ناگوار ،توضیح داد: جمعیت هلال احمر در این حوزه بر اساس بهره گیری از مسئولیت پذیری اجتماعی داوطلبان حقوقی اش برای مرتفع کردن اصلی ترین نیازهای قشرهای آسیب پذیر و ساکنان مناطق حاشیه ای کشور، تلاش گسترده ای را آغاز کرده است که اجرای طرح “نذرآب” برای تامین آب آشامیدنی مناطق متاثر از خشکسالی استان سیستان و بلوچستان نمونه برجسته ای از این ایفای نقش است.
محمد نصیری خاطر نشان کرد: مقدمات تجهیز تمام مدارس ابتدایی فاقد سیستم گرمایشی استاندارد این استان را بر اساس گزارش های کارشناسی و نیازسنجی فراهم آورده است به طوری که پس از انتشار فراخوان طرح مذکور، تعداد بسیاری از هموطنان، خیرین و هنرمندان برای همیاری جمعیت هلال احمر و تامین سیستم گرمایشی مدارس استان مذکور اعلام آمادگی کردند.
وی با بیان این مطلب که جمعیت هلال احمر قرار است ۲ هزار کلاس درس در این استان را به سیستم گرمایشی استاندارد تجهیز کند، تاکید کرد: در همین راستا، در بازه زمانی کمتر از ۲ ماه، تاکنون ۵۲۰ کلاس را به سیستم های گرمایشی ایمن تجهیز کرده است.
نایب رئیس هییت مدیره و مدیرعامل شرکت بیمه البرز نیز در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت: شرکت بیمه البرز در قالب طرح (چهل – شصت) پس از حادثه تلخ آتش سوزی در یکی از مدارس زاهدان و در راستای تحقق مسئولیت پذیری اجتماعی و با هدف کمک به نوسازی و بازسازی مدارس استان سیستان و بلوچستان، بودجه تخصیصی انتشار و توزیع سر رسید، تقویم و هدایای نوروزی سال ۹۸ خود را در قالب تجهیز ۱۰۰ کلاس درس استان سیستان و بلوچستان به سیستم گرمایشی ایمن و مدرن به جمعیت هلال احمر اهدا کرد.

سید رسول تاجدار اظهار کرد: طی چند سال اخیر، این شرکت با هدف حمایت از خانواد های کم بضاعت استان های محروم کشور و تحت پوشش سازمان های حمایتی، بودجه تخصیصی هدایای نوروزی اش را به آن ها اختصاص می دهد که سال گذشته نیز در پی زلزله غرب کشور، بودجه مذکور را برای حمایت از آسیب دیدگان این حادثه به سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اهدا کرد.
یادآور می شود طرح “ققنوس” اثر احسان همیشگی ایرانیان برای تامین سیستم گرمایشی استاندارد و ایمن مدارس ابتدایی استان سیستان و بلوچستان است که از سوی جمعیت هلال احمر و با مشارکت بنیاد برکت احسان در حال اجراست.