اخبار / استانی

شکوه همدلی جوانان هلال احمر در فجر چهلم همگام با نسل انقلاب در ایلام

معاون امور جوانان استان ایلام از حضور گسترده اعضای کانون های سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در ویژه برنامه های دهه ی فجر و جهلمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سراسر استان خبر داد.

۱ هفته قبل

شکوه همدلی جوانان هلال احمر در فجر چهلم همگام با نسل انقلاب در ایلام

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام؛ علی اصغر علی اکبر با اشاره به حضور پرشور جوانان در برنامه های فرهنگی، آموزشی و ورزشی در دهه ی فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: امسال هم جوانان هلال احمر با شور و نشاط و همدلی در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه در سراسر استان حضور خواهند داشت.وی با بیان اینکه از آغاز چهلمین فجر انقلاب جوانان هلال احمر، همگام با سایر مردم در سراسر ایران با اجرای برنامه های متنوع سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.
وی به دیگر برنامه های شعب استان در ایام الله دهه فجر اشاره کرد و گفت: غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا انقلاب اسلامی، حضور و برپایی نمایشگاه دستاورد های هلال احمر، برگزاری مرحله شهرستانی طرح دادرس درکانون های دانش آموزی، جشن انقلاب توسط کانون غنچه ها، نمایشگاه غذا، نمایشگاه صنایع دستی، بازدید از بیمارستان ها و مراکز توانبخشی، دیدار با خانواده معظم شهدا، بازی های بومی و محلی و….. از دیگر برنامه ها در این ایام خواهد بود.

آئین غبار روبی و عطرافشانی مزار شهدا در شهرستان آبدانان

رئیس شعبه شهرستان آبدانان گفت: راه، فرهنگ و ایثار شهدا ادامه دارد و باید با تلاش و همتی مضاعف ادامه دهنده مستمر راه آنها باشیم و از دستاوردهای آن ها با تمام وجود دفاع کنیم.
شجاعت جابری افزود: نشر ارزش‌های انقلاب اسلامی با الگو گرفتن از شهیدان تأثیر بسزایی دارد و امید و انگیزه را در جهت های گوناگون به نحوه شایسته، به خصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تبیین می کند و همه باید از آن در جهت رشد و تعالی استفاده کنیم.

جابری خاطرنشان کرد: در چهل سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، مزار شهدای این شهرستان توسط جوانان هلال احمر غبار روبی و عطرافشانی شد.

ازنشست دانش افزایی معارف فاطمی (س) تا برگزاری جشن در شهرستان ایلام

همزمان باایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) نشست دانش افزایی و معارف فاطمی درحوزه ی علمیه ی خواهران ایلام برگزار شد. دراین نشست معارفی حجت الاسلام والمسلمین فرج زاده با بیانات خویش به تبیین معارف فاطمی پرداخت، وی باذکر نمونه هایی ازمنش رفتاری زندگی حضرت زهرا (س) به طور اجمالی یه تبیین سبک زندگی این حضرت پرداخت

حجت الاسلام فرج زاده، نیاز انسان به الگو را مسئله ای فطری دانست و افزود: خداوند تمام فطریات را در وجود انسان قرار داده است که بر این اساس، خداوند باید الگو را برای انسان معرفی کند .قرائت زیارت نامه ی حضرت زهرا و بیان مقام ومنزلت آن حضرت ازبخش های دیگر این برنامه بود.
از جمله برنامه های جشن انقلاب کانون غنچه ها می توان به اجرای سرود ملی، سرودهای انقلابی، مسابقه ماست خوری، ساخت کاردستی در مهدکودک سفید برفی و دیگر مهد ها اشاره کرد.
رئیس شعبه شهرستان ایلام گفت: غنچه های هلال جمعیت هلال احمر سرمایه های کوچک ما هستند که در آینده به گنجی بزرگ تبدیل خواهند شد و در صورت آموزش صحیح و هدایت ایشان در مسیر بشردوستی، شاهد اعتلای سطح داوطلبان و امدادگران عضو این سازمان غیردولتی خواهیم بود.
هم چنین میتوان به بازدید غنچه های مهد کودک پرنیان چوار به شهرک ترافیک اشاره کرد که در این شهرک با قوانین راهنمایی و رانندگی به مناسبت دهه فجر اشارکرد.

جوانان هلال احمر ایوان با اهدا خون زندگی دوباره را به نیازمندان هدیه دادند

رئیس شعبه جمعیت شهرستان گفت؛ اعضا جوانان شهرستان ایوان با حضور در مراکز انتقال خون، خون خود را به یاد شهدای انقلاب اهدا کردند. مهدی فاضلی این عمل خداپسندانه را یک کار نیک عنوان کرد و افزود: هدف از اجرای این طرح ترویج فرهنگ ایثار و گذشت در بین آحاد مردم، تشویق جوانان به اهدای خون به نیازمندان و گسترش فرهنگ یاری و کمک است.
وی تصریح کرد: اهدای خون، فقط اهدای خون نیست بلکه اهدای احساس و عواطف انسانی به افراد نیازمند است، بنابراین کسانی که بدون چشم داشت مادی و تنها برای رضای خداوند اقدام به این کار می کنند در حقیقت نوعی ایثارگری است که باعث نجات جان افراد نیازمند به خون می شوند.
وی ادامه داد: جشنی به مناسبت دهه فجر و پیروزی انقلاب در روستای چهل زارعی با حضور فرماندار، بخش دار، نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی، رئیس شعبه شهرستان و سایر ادارات برگزار شد.

به مناسبت ایام الله دهه فجر بازدید اعضای جوان جمعیت هلال احمر چرداول از مرکز توانبخشی

 فریادیان رئیس شعبه جمعیت شهرستان چرداول هدف از این بازدید را اجرای سنت حسنه عیادت از بیماران و اشاعه فرهنگ بشردوستانه دانست که اعضای کانون جوانان شهرستان چرداول به مناسبت ایام اللّه دهه مبارک فجر از مرکز توانبخشی شکوفا این شهرستان بازدید کردند.
سعیدی مسئول مرکز امور جوانان شعبه چرداول در این بازدید از تلاش های کارکنان مرکز توانبخشی در راستای تسکین آلام معلولان و خدمت به آنها قدردانی کرد.
وی گفت، نوعدوستی و نهادینه سازی فرهنگ گذشت و مهربانی را از جمله اهداف جمعیت هلال احمر برشمرد و اظهار کرد: جمعیت هلال احمر در کنار وظایف امدادی خود، به فعالیت های عام المنفعه، بشردوستانه و خدمات داوطلبانه نیز توجه دارد.سعیدی بیان کرد: افراد معلول جامعه نقش بسیار پررنگی در همه عرصه های اجتماعی، فرهنگی، هنری، علمی و … دارند و امروز شاهد هستیم که این افراد در عرصه های مختلف مانند افراد سالم درخشیده و افتخارات زیادی را کسب کرده اند.

زنگ انقلاب در کانون دانش آموزی شهرستان دره شهر به صدا در آمد

رئیس شعبه شهرستان دره شهر از برگزاری مراسم زنگ انقلاب و بزرگداشت ایام الله دهه فجر با حضور کانون های دانش آموزی در مدرسه فدک خبر داد.
تیمور شیرمحمدی افزود: در این مراسم که تحت عنوان “زنگ انقلاب” در مدرسه راهنمایی دخترانه فدک برپا شد که طی آن برنامه های متنوعی نیز توسط کانون دانش آموزان صورت گرفت که زنگ انقلاب یادآور رشادت های زنان و مردان ایران اسلامی در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران است.
وی تصریح کرد: اجرای سرود جمهوری اسلامی همراه با نواختن زنگ انقلاب توسط کانون دانش آموزی مدرسه فدک و همخوانی سرودها و شعارهای انقلاب ۵۷ و سخنرانی های مربیان از دیگر برنامه های مراسم سالروز ورود امام (ره) به ایران بود.

شیر محمدی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این مراسم علاوه بر گرامیداشت رجعت امام خمینی (ره) به آغوش گرم میهن اسلامی، آشنایی و تجدید میثاق دانش آموزان با دهه فجر و جمهوری اسلامی بود تا آینده سازان این مرز و بوم بتوانند در ادامه راه انقلاب در راستای محافظت از نظام و کشور بپردازند.

شرکت پرشورجوانان هلال احمر شهرستان دهلران در برنامه های متنوع دهه فجر

فریدون ملک میرزایی اظهار کرد: در دهه ی فجر در کنار انجام کارهای امدادرسانی سیل اخیر در استان، برنامه های پرشور و متنوع فرهنگی ورزشی به نحو شایسته ای توسط اعضا کانون های جوانان و روستایی برگزار شد.
وی افزود: از جمله برنامه های اجرایی می توان به غبار روبی مزار شهدا، برپایی نمایشگاه صنایع دستی، نمایشگاه نقاسی، نمایشگاه غذا، برگزاری شعر و سرودهای انقلابی توسط کانون های دانش آموزی، برگزاری مسابقات بومی محلی برگزاری ، برگزاری کارگاه آموزشی تغذیه، کارگاه معارت زندگی، برگزاری جشن انقلاب توسط مهدکودک رضوان و مدرسه دخترانه هاجر از دیگر برنامه ها بود که اشاره کرد.
رئیس شعبه جمعیت شهرستان دهلران بیان کرد: تمامی اعضای کانون های دانش آموزی، غنچه های هلال، جوانان، روستایی و…در این برنامه مشارکت داشتند.
فریدون ملک میرزایی گفت: بمناسبت دهه فجراعضای کانون شاخه روستایی جوانان به دیدارخانواده جانبازرفتند، وی درادامه گفت دیدار با خانواده شهداوجانبازان یک وظیفه است، تکریم و قدرشناسی از خانواده معظم شهدا وجانبازان فضیلتی بزرگ وتجلی ارزشمند است.
وی عنوان کرد: جانفشانی ها وسلحشوریهای رزمندگان دفاع مقدس و انقلابی به عنوان اسطوره استقامت، وفاداری و صبر و همچنین شجاعت و دلاوری در دفتر رشادت های انقلاب اسلامی ثبت شده است و دیدار با خانواده جانبازان و ایثارگران افتخار بزرگی است.
در ادامه برنامه شهرستان دهلران یک کارگاه آموزشی تغذیه مناسب وبیماریهای کبدچرب برای اعضای کانون شاخه آزاد و روستایی خواهران توسط مدرس مجرب ازکارکنان شبکه بهداشت ودرمان شهرستان برگزارگردید.
رئیس شعبه دهلران بیان کرد: تغذیه سالم ازکودکی شنیده ایم که ذهن سالم دربدن سالم است یا اینکه سعادت انسان بدون سلامتی تحقق نمی یابد.
وی افزود: علم تغذیه به ماکمک می کندتابه نیازهای بدنمان واقف شویم وبارعایت یک رژیم غذایی مناسب در بهترین وضعیت سلامت قرار بگیریم، سلامت غذا و موادغذایی رژیم های غذایی برای بیماریهای خاص به شمار می آیند.

برگزاری جشن بادبادکها در شهرستان سیروان به مناسبت دهه ی مبارک فجر

مصادف با دهه ی مبارک فجر، همزمان دو برنامه ی جشن بادبادکها در مکان امامزاده سید علی با حضور کانون کانون پرورش فکری کودکان خانم تقوی، آقای عباس زاده مسئول ورزش و جوانان شهرستان سیروان، پرسنل فرمانداری و جشن انقلاب در مهد کودک آفتاب واقع در شهر لومار برگزار شد.
در ابتدای این مراسم که با حضور بخشدار و برخی ازاعضای محترم ستاد دهه فجر و شرکت والدین محترم کودکان از صبح آغاز شد.
رئیس شعبه شهرستان سیروان: هدف از برگزاری این مراسم را توجه به کودکان عزیز و سهیم بودن آنها در جشنهای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی دانست. واز همه خواست باهمین شور و نشاط در راهمیپیمایی عظیم ۲۲بهمن شرکت کنند.

اجرای برنامه ها با رنگ و بوی انقلاب در کانون های جوانان مهران

رئیس شعبه جمعیت شهرستان مهران از اجرای فعالیت های فرهنگی، امدادی و آموزشی همزمان با دهه مبارک فجر در این استان خبر داد.
سجاد نظریان زاد گفت: برنامه های مختلفی از سوی کانون های جوانان در مهران همزمان با ایام فرخنده دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی برگزاری شد، که در روز نخست دهه مبارک فجر همه کانون های جوانان استان با آذین بندی به استقبال از دهه فجر رفتند.
وی خاطرنشان کرد: برپایی ایستگاه های سلامت در نقاط شهرها و مناطق محروم در روستا توسط کانون های جوانان و روستایی در سطح استان در حال برگزاری است.
رئیس شعبه جمعیت هلال احمر شهرستا ن مهران اظهار کرد: جشن ها و مسابقات فرهنگی هم توسط کانون های غنچه های این شهرستان برگزار شد.
وی تصریح کرد: برپایی ایستگاه های صلواتی، غبارروبی قبور شهدا، دیدار با خانواده شهدا، برگزاری مسابقات فرهنگی ورزشی، برگزاری کلاس های آموزشی، همایش پیاده روی، اردوی تفریحی و زیارتی از دیگر برنامه های در حال اجرا دراین شعبه است.

فعالیت های اعضای جوان هلال احمرشهرستان ملکشاهی در دهه مبارک فجر

رئیس شعبه شهرستان ملکشاهی ازبرنامه های اجرا شده دهه مبارک فجر به ویژه برگزاری جشن انقلاب با حضور اعضای کانون دانش آموزی خبر داد.
حشمت الله شجاعی ضمن تبریک این ایام فرخنده و مبارک از برپایی نمایشگاه در مدرسه دخترانه فضیلت و دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهل سال خدمت این سازمان مردم نهادخبر داد و گفت: این جمعیت با همیاری اعضای توانمند و فعال داوطلب، خدمات ارزنده ایی را از آغاز این انقلاب تا الان به مردم فهیم ارائه کرده است.
رئیس شعبه جمعیت شهرستان ملکشاهی از دهه مبارک فجر با حضور در مدرسه دخترانه فضیلت، در کنار اعضای کانون دانش آموزی و دیگر مسئولین، زنگ انقلاب را نواختند و این انقلاب را جشن گرفتند.
شجاعی افزود: در ادامه‎ی برنامه‎های دهه فجر شهرستان، برگزاری مسابقات تیر اندازی با حضور کانون خواهران و برادران برگزار و نفرات برتر مشخص شدند.
مهد کودک نی نی گل به مناسبت دهه فجر مراسم جشنی ویژه غنچه های هلال برگزار کرد، این جشن با هدف ایجاد خاطره خوش و افزایش روحیه نشاط و شادابی برای کودکان در این ایام برگزار شد. در این فضای شاد و دوستدار کودک که به مناسبت دهه فجر برگزار شد غنچه های هلال با اجرای سرود و برنامه های متنوع یکروز پرنشاط را سپری کردند.