اخبار / استانی

شیرخوارگاه هلال احمر مشهد به بیت‌المال بازگشت

مجموعه شیرخوارگاه هلال احمر خراسان رضوی در مشهد که از پیش از انقلاب در مشهد میزبان رشد و پرورش هزاران کودک بی‌سرپرست بود و در سال‌های اخیر تصرف شده بود با پیگیری جمعیت هلال احمر استان، سازمان بازرسی خراسان رضوی و با حکم قضایی به بیت‌المال بازگشت.

۲ ماه قبل

شیرخوارگاه هلال احمر مشهد به بیت‌المال بازگشت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر و به نقل از ایرنا؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی دراین‌باره گفت: شیرخوارگاه جمعیت هلال احمر واقع در ابتدای بلوار شاهد مشهد با حدود ۱۴ هزار متر مربع زمین و بنا، تجهیزات و حتی تعدادی خودرو توسط یکی از مدیران عامل‌ سابق جمعیت هلال احمر استان به‌ صورت غیرقانونی تصرف شده بود.

مجتبی محمودی افزود: این مجموعه به بهانه نگهداری از ایتام و با ایجاد مؤسسه‌ای به‌مدیریت همسر مدیرعامل پیشین هلال احمر استان و با انجام مکاتبه‌ای غیرقانونی با اداره ثبت اسناد و املاک استان، نسبت به ثبت این مؤسسه اقدام کرده و جالب اینکه حتی بخشی از ساختمان آن را نیز در مقطعی از زمان به مؤسسه‌ای دیگر اجاره داده بود.

وی ادامه داد: گزارش سازمان بازرسی خراسان رضوی و نیز پیگیری هلال احمر استان در دوره جدید منجر به طی مراحل قانونی و صدور حکم اولیه و نهایی قضایی در الزام به بازگشت این مجموعه به بیت المال شد.

گفتنی است؛ در شیرخوارگاه جمعیت هلال احمر هم اکنون ۱۴ کودک یتیم نگهداری می شوند اما ظرفیت این مجموعه نگهداری از بیش از ۱۰۰ کودک است.

شیرخوارگاه سابق جمعیت هلال احمر واقع در ابتدای بلوار شاهد مشهد با حدود ۱۴ هزار متر زمین و ابنیه و تجهیزات و حتی تعدادی خودرو توسط محمد علیزاده بیرجندی، از مدیرعامل‌های پیشین جمعیت هلال احمر استان به‌صورت غیرقانونی تصرف شده بود.