اخبار / استانی

ضرورت تامین امنیت نیروهای امدادی در ماموریت‌ها

سردار ناظری فرمانده انتظامی استان کرمان در دیدار با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان بر ضرورت امنیت نیروهای امدادی در عملیات های امدادونجات تاکید کرد.

۲ ماه قبل

ضرورت تامین امنیت نیروهای امدادی در ماموریت‌ها

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با همراهی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر کرمان و جمعی از معاونین این جمعیت با فرمانده انتظامی استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

سردار ناظری، فرمانده انتظامی استان در این دیدار با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر در پوشش امدادی همه حوادث طبیعی و غیرطبیعی حضور فعال دارد، گفت: نبود هماهنگی میان دستگاه ها موجب سختی کار در ماموریت های امداد و نجات می شود.

وی با اشاره به حضور جمعیت هلال احمر دوشادوش نیروی انتظامی در حوزه های مختلف گفت: ایجاد بستر مناسب برای امنیت نیروهای امدادی در عملیات امداد و نجات ضروری است.

وی به حضور به موقع نیروها و دستگاه های امدادی در حوادث با هدف کاهش آسیب ها و تلفات جانی اشاره کرد و گفت: اگر نیروهای امدادی احساس خطر کنند و به موقع به مقصد نرسند، باعث وقوع مشکلات جبران ناپذیری خواهد شد که این امر مهم بر ضرورت حضور نیروهای امنیتی و انتظامی در کنار امدادگران در عملیات تاکید می‌کند.

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به ارتباط دوسویه و موثر مسئوولان در مرکز استان و شهرستان ها با جمعیت هلال احمر در عملیات های امدادونجات یادآور شد: برگزاری مانورهای امدادونجات فرصت بسیار خوبی برای هماهنگی و تعامل دستگاه های امدادی و انتظامی است.

وی با ارج نهادن به لباس، پرچم و آرم جمعیت هلال احمر گفت: تلاش می کنیم تا در جامعه فرهنگ نوع دوستی و بشردوستی را رواج دهیم. جمعیت هلال احمر ظرفیت بسیار خوبی برای جذب جوانان دارد و نسل آینده به داشتن نیروهای زبده و توانمند نیازمند است که خوشبختانه جمعیت هلال احمر ظرفیت و فرصت بسیار خوبی برای تربیت جوانان توانمند و خلاق است.

ناظری با اشاره به اینکه نیروی انتطامی نیز می تواند در کنار هلال احمر از ظرفیت حضور جوانان بهره مند شود، گفت: سبک زندگی اسلامی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی از موضوعات بسیار مهمی است که باید آموزش و آشنایی جوانان در این خصوص را جدی گرفت.

مدیر منطقه جنوب شرق بانک سینا: هلال احمر متخصص فن امدادرسانی است

مدیر منطقه جنوب شرق بانک سینا در حاشیه بازدید از مجموعه آموزشی، امدادی و درمانی جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: جمعیت هلال احمر متخصص فن امدادرسانی است.

مدیر منطقه جنوب شرق بانک سینا از مرکز آموزشی، پایگاه امدادی پشتیبانی جنوب شرق، مرکز جامع بهداشت، درمان و توانبخشی، درمانگاه و کلینیک تخصصی دندانپزشکی جمعیت هلال احمر استان کرمان بازدید کرد.

علیرضا برآور، در حاشیه این بازدید با اشاره به حضور فعال جمعیت هلال احمر در عرصه های سخت امدادرسانی گفت: بسیار خرسندم که مجموعه کاملی از امکانات، تجهیزات و نیروی امدادی متخصص در جمعیت هلال احمر استان کرمان برخوردار هستیم.

وی هلال احمر را متخصص فن امدادرسانی معرفی کرد و گفت: پایگاه های امداد و نجات جاده ای به عنوان یکی از حساس ترین مراکز امدادرسانی باید از لحاظ تجهیرات و امکانات بویژه در مناطق محروم استان تقویت و بروز شود.

ضرورت پاسخگویی به حوادث در زمان طلایی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در حاشیه این بازدید نیز گزارشی از عملکرد ۲ سالانه جمعیت هلال احمر استان ارائه کرد و گفت: در سیل اخیر کشور؛ ۸۰ نفر از نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر استان برای امدادرسانی به حمیدیه خوزستان اعزام شدند و تا آخرین لحظات امدادرسانی در کنار مردم و اهالی این منطقه با هدف تسکین بر آلام آنها حضور داشتند.

فلاح از استقرار ۳۰ پایگاه امداد و نجات جاده ای و کوهستان در محورهای مواصلاتی و نقاط حادثه خیز استان خبر داد و گفت: در ۲ سال گذشته نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر استان کرمان به ۲۵۰۰ حادثه امدادرسانی کرده اند.

وی با اشاره به اهمیت نقش مشارکت اجتماعی دستگاه های امدادی در امر پاسخگویی به حوادث گفت: هدف و الویت جمعیت هلال احمر، امدادرسانی در زمان طلایی با همکاری و مشارکت اجتماعی دستگاه های مسئول است.