اخبار / استانی

ضرورت تداوم خدمات مؤثر هلال‌احمر در اربعین/ مرتفع شدن بخشی از مشکلات سیل‌زدگان خوزستان با تعامل خیرین و داوطلبان

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز گفت: جای پای نیروهای جمعیت هلال احمر در مناطق آسیب دیده از سیل کاملاً مشهود بود.

۳ ماه قبل

ضرورت تداوم خدمات مؤثر هلال‌احمر در اربعین/ مرتفع شدن بخشی از مشکلات سیل‌زدگان خوزستان با تعامل خیرین و داوطلبان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد در دیدار با مدیرعامل و شورای معاونان این جمعیت گفت: زحمات ارزشمندی از سوی جمعیت هلال احمر به ویژه در ایام سیل وسیع استان کشیده شد تا جایی که همه جا نشانی از هلال احمر مشاهده می شد.

وی با اشاره به نزدیک بودن ایام اربعین حسینی(ع)، گفت: با توجه به وجود دو مرز شلمچه و چذابه و تشرف بسیار زیاد زائران و با توجه به حذف ویزا باید برنامه ریزی جامع و خوبی برای این ایام  اتفاق بیفتد.

حجت الاسلام موسوی فرد گفت: جمعیت هلال احمر در خارج از مرز فعالیت های شایانی را انجام می دهد که انتظار داریم در ایام اربعین با توجه به شرایط مطلوب تشرف به عتبات عالیات، این خدمات ارائه و به صورت کیفی و کمی افزایش یابد.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز،با بیان این که در سال های گذشته جمعیت هلال احمر در مرزها فعال بوده است، گفت: ایجاد ظرفیت های مناسب برای استقرار زائران در داخل و خارج از مرزها و فراهم کردن تسهیلات برای بهبود شرایط زائران به همراه امداد و نجات در مسیرهای منتهی به مرزها هم از جمله وظایف جمعیت است که امیدواریم امسال هم با همان قوت ادامه پیدا کند. 

ارائه خدمات روانشناختی در مناطق سیل زده استان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: پس از اجرای موفق طرح فطرانه و ارائه خدمات روانشناختی در مناطق سیل زده، پیگیر تحقق تعهدات مجموعه های داخلی و خارجی در استان هستیم.

دکتر علی خدادادی نیز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز گفت: جمعیت هلال احمر علاوه بر فعالیت های ذاتی خود در استان، برنامه های دیگری از قبیل محرومیت زدایی را با توجه به محرومیت مفرط و با ایجاد مرکز مدیریت حرکت های جهادی و بشردوستانه دنبال کرده است.

وی با اشاره به حساس سازی مرکز در خصوص محرومیت های موجود در استان خوزستان گفت: خوشبختانه در هم در ارائه خدمات و هم در رفع محرومیت با تعاملی که با مجموعه های مختلف از جمله سپاه داشته ایم، توانسته ایم با هدایت تیم های جهادی، اثربخشی این برنامه ها را افزایش دهیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان با اشاره به اجرای وظایف ذاتی خود در حوادث و بحران ها گفت: با پتانسیلی که در این مجموعه وجود دارد، با وجود امدادگران ایثارگر، خیرین، داوطلبان و جوانانی که بدون هیچ چشم‌داشتی فعالیت می‌کنند، با تعاملی سازنده با دستگاه های مختلف از جمله آموزش و پرورش سپاه و وزارت ورزش و جوانان توانستیم در سیل اخیر بخشی از مشکلاتی را که مردم با آنها مواجه بودند، مرتفع کنیم.

خدادادی با تأکید بر انسجام و وحدت ملی و خنثی سازی توطئه های دشمنان به عنوان دستاوردهای مهم سیل در استان گفت: این مردم سراسر کشور بودند که در کنار ما با حمایت های بی شائبه توانستند مرهمی بر زخم‌های آسیب دیدگان از سیل گذاشته و از آلام آنها بکاهند.

وی در خصوص فعالیت های جمعیت هلال احمر پس از سیل گفت: توزیع سبدهای یک ماهه در ابتدای ماه مبارک رمضان و اجرای طرح فطرانه در پایان این ماه با توجه به شرایط فرهنگی مردم خوزستان از جمله برنامه های این جمعیت پس از سیل بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: اجرای برنامه های مشاوره و حمایت های روانی و اجتماعی، پیگیری اجرای کمک ها و حمایت های خارجی و اختصاص سبدهای کالای خانگی از سوی مرکز نیز در حال اجرا در مناطق آسیب دیده نیز از برنامه های دیگر این جمعیت محسوب می شود. 

وی با اشاره به برنامه های آموزشی و پیشگیرانه جمعیت هلال‌احمر در جامعه بیان کرد: طرح های دانش آموز آماده در روزهای سخت(دادرس) و خانواده آماده در مخاطرات(خادم) از جمله برنامه های این جمعیت در حوزه پیشگیری و آمادگی بشمار می روند که در حال اجرا در جامعه هستند.