اخبار / ستادی

ضرورت حمایت‌های روانی – اجتماعی از آسیب‌دیدگان سیل

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: در کنار فعالیت‌های امداد و نجات، حمایت‌های روانی اجتماعی افراد آسیب دیده در حوادث نیز ضرورت دارد.

۲ ماه قبل

ضرورت حمایت‌های روانی – اجتماعی از آسیب‌دیدگان سیل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ شهاب الدین صابونچی رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر با اشاره به حضور تیم‌های سحر در استان‌های سیل زده اظهار کرد: در کنار فعالیت‌های امداد و نجات، حمایت‌های روانی اجتماعی افراد آسیب دیده در حوادث نیز ضرورت دارد.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر افزود: این حمایت کمک می‌کند تا افراد حادثه دیده سریع‌تر به روال طبیعی زندگی باز گردند؛ برهمین اساس جمعیت هلال احمر موضوع حمایت روانی اجتماعی را به صورت عام در دستور کار خودش قرار داده است.

صابونچی بیان کرد: در حادثه سیل اخیر، در استان‌های سیل زده کمپ‌هایی را ایجاد کردیم تا حمایت روانی و اجتماعی ویژه به کودکان ارائه دهند.

وی با اشاره به اقدامات اعضای سازمان جوانان در استان‌های سیل زده گفت: استفاده از نقاشی برای مدیریت ذهنی فضای کودک، بازی‌های گروهی، برنامه‌های نمایشی، پخش فیلم و … از کار‌هایی بود که در استان‌های سیل زده صورت گرفت.

رئیس سازمان جوانان افزود: در استان لرستان قضیه متفاوت بود. در ابتدا اعضای تیم‌های سحر برای ارزیابی‌های لازم رفتند سپس به این نتیجه رسیدیم که اولویت بر این است تا مردم احساس کنند که ما در کنارشان هستیم.

وی افزود: تعدادی از جوانان ما در چند روز اول به یاری مردم در پاک کردن گل و لای و نظافت منازل رفتند و این اقدام اعتمادی ایجاد کرد تا برای حضور تیم‌های سحر پذیرشی ایجاد شود.