آگهی

اخبار / استانی

ضرورت فراگیر کردن آموزش های امدادی در جامعه

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمان، در بازدید از مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمر این استان بر ضرورت فراگیری آموزه‌های امدادی در جامعه تاکید کرد.

۲ ماه قبل

ضرورت فراگیر کردن آموزش های امدادی در جامعه

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی این استان ،گفت: وجود بخش های مختلف، تجهیزات کامل و تخصصی، حضور کارشناسان متخصص در مرکز علمی کاربردی و پایگاه امدادی پشتیبانی جنوب شرق جمعیت هلال احمر کرمان، این مرکز آموزشی را به یکی از کامل ترین و جامع ترین مراکز علمی کاربردی در استان و کشور تبدیل کرده است.

محسن شمسی با اشاره به چشم انداز و اهداف دانشگاه جامع علمی کاربردی درباره آموزش در محیط استاندارد و مجهز گفت: مرکز علمی کاربردی هلال احمر کرمان دارای فضای آموزشی در محیط کار عملی است که این ویژگی باعث منحصربه فرد شدن این مرکز شده است.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری دوره های آموزشی امداد توسط جمعیت هلال احمر گفت: با توجه به حادثه خیز بودن کشور، فراگیری آموزه های امدادی در جامعه ضروری است.

آموزش؛ نخستی گام پیشگیری از حوادث

رضا فلاح، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان هم با اشاره به اینکه رسالت های زیادی در حوزه امداد و نجات، بهداشت و درمان و آموزش بر عهده جمعیت هلال احمر است، گفت: آموزش نخستین گام پیشگیری بوده و توجه به کیفیت برنامه های آموزشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر متولی امداد و نجات در کشور است، گفت: برگزاری دوره های آموزش همگانی و تخصصی امداد و کمک های اولیه یکی از اقدامات مهم در پیشگیری و آمادگی در برابر حوادث است.