اخبار / استانی

طرح توسعه داروخانه هلال‌احمر استان آذربایجان شرقی/ بهره مندی ۳۸۰ هزار نفر از خدمات درمانی

نشست هیات مدیره جمعیت هلال احمراستان آذربایجان شرقی با حضور مدیرعامل و مسئول دفترنمایندگی ولی فقیه و اعضای هیات مدیره و بازرسان استانی، برگزار شد.

۳ ماه قبل

طرح توسعه داروخانه هلال‌احمر استان آذربایجان شرقی/ بهره مندی ۳۸۰ هزار نفر از خدمات درمانی

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی ، در آغاز این نشست سعید کنعانی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی و رئیس هیآت مدیره استان گزارشی از اقدامات جمعیت هلال احمر در حوزه های مختلف ارائه کرد.

 او با اشاره به اقدامات انجام یافته در حوزه درمان و اجرای طرح توسعه داروخانه جمعیت هلال احمر استان و احداث سردخانه داروخانه گفت : در بحث داروخانه، مهمترین هدف جمعیت هلال احمر استان کمک به تسکین آلام بشری با  تامین داروهای مورد نیاز بیماران بوده و بحث انتفاع در اولویت های بعدی قرار دارد.

کنعانی گفت : مردم ما مردم بسیار نجیب و ملتی بزرگوار هستند و مسئولین باید در جهت رفاه آنها و تامین مایحتاج دارویی و درمانی و… از هیچ اقدامی فروگذار نباشند . 

در ادامه دکتر سید هادی موسوی معاون بهداشت درمان و توانبخشی  گزارشی از عملکرد معاونت بهداشت و درمان توانبخشی در طول سال ۱۳۹۷  ارائه کرد.

جانشین مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان  گفت : علیرغم مشکلات موجود ،با مدیریت هزینه و در آمد ، خدمات بخش های درمان های جمعیت هلال احمر استان در سال ۹۷روند رو به رشدی را طی کرده است و تراز در آمد درمانگاه عمومی و تخصصی هلال احمر مثبت می باشد.

موسوی گفت : درمانگاه هلال احمر استان در سال ۹۷ بالغ بر ۳۸۰ هزار نفر مراجعه کننده و خدمات گیرنده داشته است و تخفیفات داده شده به نیازمندان و افراد بی بضاعت بالغ بر  ۴۸۰ میلیون ریال بوده است .

وی از برنامه های آتی جمعیت هلال احمر استان در حوزه درمان خبر داد وگفت : در سال جاری توسعه فضای فیزیکی ، رادیولوژی، سونوگرافی ،آزمایشگاه ، شیمی درمانی و توانبخشی مکانیکی جز برنامه های این معاونت خواهد بود .

در ادامه این نشست مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان و اعضای هیات مدیره و بازرسان هیات مدیره از اقدامات انجام گرفته در حوزه درمان هلال احمر تجلیل بعمل آورده و بر تداوم  امور و تامین داروهای مورد نیاز بیماران  تاکید  کردند.

در پایان این نشست اعضای هیات مدیره از داروخانه و سردخانه داروخانه هلال احمر بازدید و از نزدیک در جریان روند خدمت رسانی به مراجعین قرار گرفتند .