اخبار / استانی

طرح ملی «نذر آب ۲» در کرمان آغاز شد

صبح امروز همزمان با دومین روز از هفته دولت طرح ملی “نذر آب۲ ” در استان کرمان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیرکل مدیریت بحران استان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و جمعی از خیرین داوطلب جمعیت هلال احمر استان کرمان آغاز شد.

۳ هفته قبل

طرح ملی «نذر آب ۲» در کرمان آغاز شد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ طرح ملی نذر آب ۲ به مناسبت هفته دولت در مناطق محروم شهرستان رودبارجنوب استان کرمان با هدف کمک به تامین آب شرب سالم، ارائه خدمات حمایتی، معیشتی، بهداشتی و درمانی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیرکل مدیریت بحران استان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و جمعی از خیرین داوطلب جمعیت هلال احمر استان کرمان آغاز شد‌.

سیدمصطفی آیت‌اللهی‌موسوی معاون امور عمرانی استاندار کرمان در حاشیه ارسال کمک‌های جمع‌آوری شده به مناطق محروم با بیان اینکه این طرح دومین سال است که در کشور اجرایی می‌شود، بیان کرد: چهار استان هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی بیشترین تنش آبی را دارند و هدف این طرح تامین آب برای مناطق محروم این استان‌هاست.

وی با بیان اینکه تامین آب در مناطق محروم رودبار جنوب، جازموریان و زهکلوت به صورت تانکرهای سیار انجام می‌شود، ادامه گفت: در راستای اجرای این طرح تانکرهای آب با ظرفیت گنجایش ۱۰۰۰ تا ۵ هزار لیتری در روستاها توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به توزیع اقلام معیشتی در بین نیازمندان در راستای اجرای این طرح افزود: ۴۵۰۰ ست بهداشتی، پوشاک، پتو، جعبه کمک های اولیه، بسته لوازم التحریر نیز در میان خانوارها نیز توزیع می‌شود.

معاون عمرانی استاندار کرمان همچنین به ارسال اقلام ضروری و اولیه زندگی برای خانواده های سیل‌زده در جنوب استان به مناسبت هفته دولت اشاره کرد و گفت: در اثر وقوع سیل در سال جاری، ۳۲۳ خانوار دچار خسارات ناشی از سیل‌ شدند که توسط جمعیت هلال احمر استان این بسته‌های زیستی در اختیارشان قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: این اقلام شامل یخچال، اجاق گاز، یک تخته فرش و دو تخته پتو به ارزش اعتبار یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای هر خانوار است.

از اعزام ۴۰ پزشک تا حضور تیم سحر به منطقه رودبار جنوب
رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کرمان با اشاره به آغاز طرح ملی نذر آب ۲ در استان کرمان گفت: ۴۰ تانکر آب خریداری شده که به مناطق محروم رودبار جنوب اهدا می‌شود و آبرسانی نیز به صورت سیار انجام می‌شود.

وی با اشاره به اعزام ۴۰ پزشک‌ و پیراپزشک به منطقه رودبار جنوب افزود: در این طرح افراد از سوی کادر درمانی ویزیت، درمان و جراحی سرپایی می شوند و در صورت لزوم بیماران برای ادامه درمان به کرمان و تهران اعزام خواهند شد.

وی در ادامه با اشاره به حضور تیم سحر در مناطق محروم رودبارجنوب خاطرنشان کرد: اعضای جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز در قالب تیم سحر (سازماندهی تیم های حمایت روانی) با اجرای برنامه های فرهنگی، هنری و اجتماعی در کنار کودکان این مناطق حضور می یابند.

 طرح ملی نذر آب ۲ در استان کرمان از سوم لغایت هفتم شهریورماه جاری در شهرستان رودبار جنوب اجرا می شود.