اخبار / استانی

ظرفیت عظیم هلال احمر برای مشارکت خیرین در امور بشردوستانه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در نخستین نشست مجمع خیرین استان با اشاره به اهمیت نقش خیرین بیان کرد: هلال احمر بزرگترین ظرفیت برای حضور خیرین در اجرای فعالیت های داوطلبانه است.

۶ ماه قبل

ظرفیت عظیم هلال احمر برای مشارکت خیرین در امور بشردوستانه

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ نخستین نشست مجمع خیرین استان با حضور رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین کشور، معاون جذب و سازماندهی داوطلبان جمعیت هلال احمر، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، رئیس شورای شهر کرمان، اعضای هیئت مدیره جمعیت هلال احمر استان و جمعی از خیرین فعال در محل سالن اجتماعات ستاد جمعیت هلال احمر کرمان برگزار شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اینکه جمعیت هلال ‌احمر رسالت سنگینی بر عهده دارد، افزود: این نهاد غیردولتی متکی بر فعالیت های داوطلبانه مردمی تلاش می کند تا در ارائه خدمات به نیازمندان و آسیب دیدگان تاثیرگذار و پایدار به وظایف و فعالیت های خویش باشد.

رضا فلاح با تاکید بر اینکه هلال احمر بزرگترین ظرفیت برای حضور خیرین در اجرای فعالیت های داوطلبانه است، خاطرنشان کرد: نقش خیرین هلال احمر در پیشبرد اهداف جمعیت و موفقیت در یاری رساندن به نیازمندان بسیار حائز اهمیت است.

وی در ادامه به ماموریت های سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اشاره کرد و گفت: شناسایی، جذب، سازماندهی و بهره گیری از خدمات داوطلبان در راستای انجام فعالیت های انسان دوستانه و عام المنفعه جمعیت، حمایت از آسیب دیدگان از حوادث و سوانح و افراد آسیب پذیر جامعه از اولین ماموریت این حوزه است.

وی خاطرنشان کرد: هدایت و سازماندهی توان و تخصص داوطلبان و کمک های نقدی، غیرنقدی و اعانات مردمی در راستای خدمت رسانی به آسیب دیدگان از حوادث و همچنین بسترسازی لازم به منظور ارائه خدمات حمایتی و اجتماعی به آسیب دیدگان از حوادث و سوانح و آسیب پذیرترین افراد جامعه از الویت های دوم و سوم سازمان داوطلبان است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در ادامه با اشاره به برگزاری نخستین نشست مجمع خیرین استان اظهار کرد: با عنایت به اهداف داوطلبانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در راستای جلب مشارکت های مردمی مبنی بر کمک به ارتقای سرمایه اجتماعی با استفاده از تعاون، ظرفیت ها و افزایش مشارکت های اجتماعی مردم و مجمع خیرین راه اندازی شده است.

رضا فلاح افزود: این مجمع با هدف ایجاد هماهنگی، هم افزایی، تسهیل امور مربوطه به پروژه های خیر ساز و کمک به ساماندهی امور خیریه در سراسر کشور فعالیت می کند.

وی خاطرنشان کرد: تعیین اولویت ها بر اساس نیازهای اعلام شده، هدایت مجامع، موسسات موجود و متقاضیان کمک های نقدی و غیرنقدی به مجامع و موسسات ذیربط، کمک به شکل گیری و توسعه فعالیت موسسات خیریه و نیکوکاری علی الخصوص در مناطق محروم، تشکیل بانک اطلاعات توانمندی های مجامع خیرین جهت بهره برداری از ظرفیت آنها برای انجام امور خیریه و نیکوکاری، تعامل و همکاری با سازمان های دولتی و غیردولتی در راستای شناسایی ظرفیت ها برای توسعه امور خیریه و نیکوکاری و بهره برداری از ظرفیت های بخش دولتی و غیردولتی برای اجرای برنامه های هدفمند مجمع و … از سایر اهداف مجمع خیرین است.

کرمان هشتمین استان در شکل گیری مجمع خیرین

رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین کشور در مراسم نخستین نشست مجمع خیرین استان کرمان بیان کرد:  کرمان هشتمین استانی است که مجمع خیرین در آن شکل گرفته است.

حبیب الله بوربور با اشاره به راه اندازی این مجمع در بیش از دو سال گذشته افزود: مجمع خیرین با هدف هم افزایی و همکاری های گسترده خیرین در رسیدگی به مشکلات نیازمندان راه اندازی شده است تا با کمک خیرین نسبت به گذشته با سرعت بهتر کمک رسانی ها صورت گیرد.