اخبار / استانی

عضویت ۴۳ هزار نفر در جمعیت هلال احمرسیستان و بلوچستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۴۳ هزار و ۲۰۴نفر در این استان عضو داوطلبان، امدادگران و جوانان جمعیت هلال احمر هستند.

۱ ماه قبل

عضویت ۴۳ هزار نفر در جمعیت هلال احمرسیستان و بلوچستان

رسول راشکی در همایش تجلیل از فعالان عرصه امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با بیان این که بیش از ۵۰۶ تیم تخصصی جمعیت هلال احمر در استان سازماندهی شده تا در مواقع اضطراری به ارائه خدمات بپردازند. گفت:تیم های امدادی سیستان و بلوچستان با تجهیزات کامل در کمترین زمان ممکن آماده خدمات رسانی هستند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان با اشاره به اقدامات سیلاب سیستان گفت: در سیلاب امسال در شمال استان عملیات سنگین و گسترده ای توسط نیروهای امدادی این جمعیت در کمترین زمان ممکن اجرایی شد.
وی افزود: در این سیل مدیریت خوبی از سوی همه مسئولان استانی انجام شد و امدادگران هلال احمر نیز با تمام وجود و امکانات به ارائه خدمات پرداختند.
راشکی بیان کرد: با توجه به خشکسالی های پی در پی در سیستان و بلوچستان سال گذشته جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی طرح «نذر آب »را در این استان اجرایی کرد.
وی توزیع هزار و ۲۶۵ تانکر آبرسانی، ۵۰ هزار سبد غذایی و ارائه خدمات درمانی به بیش از ۴۴ هزار نفر در قالب ۱۹ کاروان سلامت از پزشکان سراسر کشور را از جمله خدمات ارائه شده در طرح «نذر آب» در این استان برشمرد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: همچنین سال گذشته بعد از جریان آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه زاهدان و کشته شدن چهار نفر از دانش آموزان آن در این حادثه دردناک طرح «ققنوس» در استان اجرایی شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان ادامه داد: در قالب طرح «ققنوس» سال گذشته در کمتر از ۱۰ روز ۳۶۵ مدرسه یک و دوکلاسه سیستان و بلوچستان مجهز به بخاری تابشی شدند و این طرح همچنان در استان ادامه دارد.
راشکی با اشاره به طرح نوروزی جمعیت هلال احمر در سیستان و بلوچستان گفت: در قالب طرح نوروزی نیروهای این جمعیت با تلاش شبانه روزی به ارائه خدمات ارزنده به مسافران نوروزی پرداختند به طوریکه در قالب این طرح ۲۳۵ نفر تصادفات رانندگی رها سازی شدند.
وی بیان کرد: همچنین از اسفند ماه سال گذشته که سیستان و بلوچستان درگیر سیلاب در مناطق مختلف بود عملیات امداد و نجات در ۷۴۲ روستای این استان انجام شد و بیش از ۲ هزار تخته چادر برای اسکان اضطرای سیل زدگان مورد استفاده قرار گرفت.