اخبار / حوادث

عملیات امدادگران هلال‌احمر سمنان برای بیرون آوردن ۲۸ سرنشین اتوبوس؛ نجات از شیشه جلو

امدادگران هلال احمر استان سمنان برای نجات ۲۸ سرنشین اتوبوسی که از جاده اصلی منحرف شده و با موانع اطراف جاده برخورد کرده بود مجبور شدند راه فراری را در شیشه جلوی اتوبوس ایجاد کنند و مسافران را از طریق آن خارج کنند.

۱ هفته قبل

عملیات امدادگران هلال‌احمر سمنان برای بیرون آوردن ۲۸ سرنشین اتوبوس؛ نجات از شیشه جلو

گزارش یک انحراف
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ ساعت سه و سی دقیقه جمعه هشتم آبان ماه، امدادگران هلال احمر سمنان از طریق تماس مرکز اورژانس شهرستان، در جریان حادثه انحراف یک اتوبوس از جاده اصلی و برخورد آن با موانع اطراف جاده قرار گرفتند. بنا براین گزارش، حادثه در کیلومتر ۹۷ محور سمنان به دامغان رخ داده و تعداد زیادی مجروح بر جای گذاشته بود.
با اعلام این حادثه و از آنجایی که گزارش حاکی از آن بود که تعداد زیادی از مسافران داخل خودرو گیر افتاده و امکان خروج ندارند، یک تیم سه نفره از امدادگران پایگاه نعیم آباد شهرستان دامغان به سرعت عازم محل حادثه در ۴۰ کیلومتری پایگاه شدند.
وقتی بررسی های اولیه امدادگران در محل نشان داد که امکان خروج مسافران از درهای اصلی اتوبوس وجود ندارد، تیم امداد با ایجاد یک راه خروج از طریق شیشه جلو، اقدام به خارج کردن مسافران گیر کرده در اتوبوس کردند.
نجات از لابلای صندلی ها
در ادامه عملیات، امدادگران به جست و جوی افراد گیر افتاده در لابلای صندلی های پرداختند و ۴ مسافر گرفتار شده در بین صندلی‌ها را با ایجاد برش هایی در صندلی ها نجات داده و به بیرون از اتوبوس منتقل کردند.
در حالی که یک نفر از ۲۹ مسافر اتوبوس در همان صحنه حادثه فوت شده بود، نجاتگران هلال احمر، مجروحان حادثه را به کمک امدادگران اورژانس به بیمارستان منتقل کردند.