اخبار / حوادث

عملیات شبانه امدادگران برای نجات مرد روستایی/ جست‌وجوی ۷ ساعته در اعماق جنگل

۷ ساعت طول کشید تا امداگران هلال احمر شهرستان علی آباد کتول، مردی را که برای جمع آوری آلوی جنگلی قدم به اعماق جنگل گذاشته بود پیدا کردند.

۵ ماه قبل

عملیات شبانه امدادگران برای نجات مرد روستایی/ جست‌وجوی ۷ ساعته در اعماق جنگل

به گزارش پایگاه اطلاعه رسانی جمعیت هلال احمر؛ ساعت ۲۳ هجدهم تیرماه، از طریق تماس تلفنی با ۱۱۲، امدادگران شهرستان علی آباد- استان گلستان- در جریان ناپدید شدن مرموز یک مرد روستایی قرار گرفتند.
تماس گیرنده مضطرب و نگران از ناپدید شدن مردی ۳۵ ساله در منطقه جنگلی روستای محمد آباد کتول خبر می داد ، به گفته وی این مرد از ساعاتی قبل برای جمع آوری آلوی جنگلی به داخل جنگل رفته بود، اما وقتی با تاریک شدن هوا به خانه برنگشته بود، خانواده‌اش نگران شده و شروع به جست و جوی مسیر کرده بودند.
اهالی روستا و اعضای خانواده مرد گمشده بعد از آنکه ساعت ها در جست و جوی او به همه جا سر زده و اثری از او پیدا نکرده بودند با هلال احمر تماس گرفته و برای یافتن وی درخواست کمک کرده بودند.
با اعلام این گزارش، تیمی ۵ نفره از نجاتگران زبده هلال احمر عازم محل شدند و عملیات جست و جو و نجات کلید خورد.
در حالی که راهنمایان محلی، مسیر احتمالی‌ای که این مرد پیموده بود را نشان می دادند، امدادگران تمامی مسیر را با استفاده از تجهیزات و امکاناتی که به همراه داشتند قدم به قدم جست وجو کردند، اما در تاریکی شب یافتن مرد گمشده عملیاتی سخت و دشوار بود.
به گفته حسین میلانی، مسئول امداد و نجات شهرستان علی آباد که در این عملیات حضور داشته است، از آنجا که این مرد هیچ غذا و خوراکی ای به همراه نداشت ، بیم آن می رفت که وی دچار مشکل شود و به همین دلیل عملیات با وجود تاریکی هوا و دشواری عبور از مسیر جنگلی بدون وقفه ادامه یافت تا اینکه سرانجام این مرد در اعماق منطقه جنگلی پیدا شد و تیم امداد و نجات در ساعت پنج صبح وی را به خانواده اش تحویل دادند و عملیات پایان یافت.

پس از ۷ ساعت جست‌وجو: مرد ۳۵ ساله مفقود در جنگل‌های محمدآباد کتول پیدا شد