آگهی

اخبار / ستادی

عملیات شگفت‌انگیز امدادگران برای نجات کارگری که دفن شده بود؛ بازگشت از یک قدمی مدفون شدن ابدی

در حالی که کارگر میانسال تا گردن زیر گل و لای دفن شده بود و خفگی و آسیب نخاعی وی را تهدید می کرد، امدادگران هلال احمر پایگاه دو هزار تنکابن در یک عملیات شگفت انگیز و باورنکردنی موفق شدند وی را از یک قدمی مرگ به زندگی بازگردانند.

۱ ماه قبل

عملیات شگفت‌انگیز امدادگران برای نجات کارگری که دفن شده بود؛ بازگشت از یک قدمی مدفون شدن ابدی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ ساعت ۱۰:۳۰ بیست و یکم تیرماه ، امدادگران پایگاه دوهزار تنکابن، در جریان حادثه گیر افتادن یک کارگر در زیر گل و لای قرار گرفتند. گزارش های اولیه حاکی از آن بود که این کارگر ۴۵ ساله در جریان عملیات کانال انتقال گاز در منطقه سه هزار در روستای توساکتی، بر اثر ریزش دیواره های یک کانال در زیر گل ولای مدفون شده است. کارگران دیگر به امدادگران گفتند زمانی که بیل میکانیکی در حال حفر کانال بود، این کارگر داخل کانال بوده است که ناگهان دیواره ها به دلیل رطوبت و شرایط خاصل محل ریزش می کند و وی در داخل کانل گیر می افتد.
با این گزارش، نجاتگران پایگاه امداد و نجات دو هزار جمعیت هلال احمر شهرستان تنکابن به سرعت عازم محل حادثه شدند. نجاتگران با حضور در صحنه به سرعت عملیات امداد و نجات را آغاز کردند و در حالی که هر لحظه امکان خفگی و جان باختن کارگر وجود داشت تلاش کردند تا وی را ازمیان گل و لای بیرون کشیده و نجات دهند ، خطر مهمی که در این مرحله کارگر مدفون شده را تهدید می کرد این بود که در صورت کوچکترین بی دقتی در نحوه بیرون کشیدن وی، نخاع او آسیب می دید و حتی می توانست باعث نقص عضو دائم وی شود.
با در نظر گرفتن این خطرات، نجاتگران با استفاده از تجهیزات پیشرفته ای که به همراه داشتند وارد عمل شده و در تلاشی دو ساعته توانستند بدون آنکه این مرد میانسال صدمه ای ببیند وی را بیرون کشیده و به سرعت به بیمارستان منتقل کنند .
شعبانی، مسئول پایگاه امداد و نجات دوهزار تنکابن که در این عملیات نفس‌گیر حضور داشته است با بیان اینکه خوشبختانه در هنگام ریزش دیواره ها کارگر میانسال توانسته بود سر خود را بیرون نگه دارد گفت زنده ماندن این کارگر در چنین شرایطی بسیار شگفت انگیز بود و ما خوشحالیم که توانستیم وی را در شرایط مساعدی از زیر خروارها گل ولای بیرون بکشیم.