اخبار / حوادث

عملیات ۲ تیم امداد کوهستان بعد از سقوط پاراگلایدر/ خلبان جان باخت

برخورد پاراگلایدر با صخره، مرگ خلبان را به دنبال داشت، امدادگران هلال احمر برای انتقال جسد این خلبان، ۶۰ متر در اعماق دره فرود کردند.

۱ ماه قبل

عملیات ۲ تیم امداد کوهستان بعد از سقوط پاراگلایدر/ خلبان جان باخت

ساعت ۱۹:۲۰ بیست و سوم تیرماه ،‌امدادگران پایگاه معصومیه قم از سقوط مرگبار یک پاراگلایدر در جاده قم – جعفریه در یک سایت پروازی اطلاع پیدا کردند، با گزارش این حادثه، ۲ تیم عملیات کوهستان عازم محل حادثه شدند.
در نخستین بررسی های این تیم مشخص شد که خلبان پاراگلایدر، بعد از پریدن از سایت پروازی، به سمت دره‌ رفته است، اما بر اثر وزش باد شدید در ارتفاع حدودا ۳۰ متری با یک صخره سنگی برخورد و سقوط کرده است.
۶ عضو تیم امداد کوهستان بعد از حضور در محل با استفاده از تجهیزات تخصصی به عمق دره و جایی که پاراگلایدر سقوط کرده بود؛ رفتند اما متاسفانه معاینه تیم اورژانس نشان می داد که خلبان در همان لحظات اولیه جان باخته است.
با توجه به آنکه جسد در عمق دره قرار داشت، تیم امداد و نجات کوهستان تلاش کردند جسد را به بالای دره منتقل کنند، در این مرحله آنها با استفاده از بسکت و طناب، جسد را از منطقه صعب العبوری که در آن قرار گرفته بود با به بالای دره منتقل کرده و تحویل ماموران پلیس دادند.